صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 520978 تاریخ : 1399/07/19-10:14:53
,5,
رشد 28 درصدی مصرف گاز در کشور

رشد 28 درصدی مصرف گاز در کشور

به گفته سخنگوی شرکت ملی گاز ایران، مصرف گاز در بخش خانگی و تجاری با کاهش دمای هوا در روزهای گذشته رشدی 28 درصدی را نسبت به هفته قبل تجربه کرده است.

به گزارش بانک و صنعت، کاهش دما امسال زودتر از سال های قبل در کشور اتفاق افتاده و این امر باعث شده تا استفاده از وسایل گرمایشی در روزهای گذشته افزایش داشته باشد، این در حالی است که در سال های گذشته استفاده از این وسایل از آبان ماه آغاز می شد.

سخنگوی شرکت ملی گاز ایران با اشاره به اینکه اکنون مصرف گاز بخش خانگی و تجاری به 253 میلیون متر مکعب رسیده است، گفت: این میزان مصرف در هفته گذشته 197 میلیون متر مکعب بوده است.

به گفته محمد عسگری این اعداد حکایت از رشد 28 درصدی مصرف گاز در روزهای اخیر دارد که به دنبال کاهش دمای هوا در کشور اتفاق افتاده است.

مصرف گاز در بخش خانگی و تجاری در زمستان سال گذشته به بالای 600 میلیون متر مکعب در روز رسید.

با وجود کاهش دمای سراسی در کشور اما هیچ مشکلی در تامین گاز بخش خانگی و تجاری وجود نداشت و شبکه گاز کشور نیز پایدار بود. تا آنجا که به دلیل بارش برف در استان های شمالی اگرچه شبکه آب و برق با اختلال رو به رو شد اما گاز هیچ کدام از این مناطق با قطعی رو به رو نشد.

همچنین ایران توانست در این مدت به تعهدات صادرات گاز خود نیز عمل و کند به طور میانگین روزانه 80 میلیون متر مکعب گاز نیز به نیروگاه ها تحویل دهد.

دستیابی به این موفقیت با افزایش تولید گاز از پارس جنوبی و افزایش ظرفیت شبکه گاز به یک میلیارد متر مکعب در روز در دولت تدبیر و امید محقق شده است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 202
نحستین ، بزرگترین شد محله ویلایی پرنیان اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران