سازمان خصوصی سازی طرح اعتباری نوید پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت یک سرویس خوب؛ سرآغاز پیروزی همراه بانک تمام عیار بیمه تجارت نو موسسه اعتباری کوثر
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
شماره: 466950 تاریخ : 1398/04/04-18:16:42
,5,
رشد 2.5 درصدی پیک مصرف برق نسبت به سال گذشته

سخنگوی صنعت برق خبر داد:

رشد 2.5 درصدی پیک مصرف برق نسبت به سال گذشته

سخنگوی صنعت برق میزان رشد پیک مصرف امسال را 2.5 درصد عنوان کرد و افزود: روز گذشته با اعمال برنامه‌های مدیریت مصرف نزدیک به دو هزار و 500 مگاوات از پیک سراسری کاسته شده و پیک شب و روز در کشور یکسان شود.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل از وزارت نیرو، مصطفی رجبی‌مشهدی با اشاره به اینکه اوج مصرف برق کشور در روز گذشته به مرز 56 هزار مگاوات رسیده است، عنوان کرد: با توجه به افزایش دما در اغلب نقاط کشور پیش‌بینی می‌کنیم این رقم امروز به 56 هزار و 300 مگاوات برسد.
وی با تاکید بر اینکه برنامه‌های مدیریت مصرف به صورت‌ جدی‌تر در دستور کار توانیر و شرکت‌های زیرمجموعه قرار گرفته است، ادامه داد: هم‌اکنون به لحاظ اقدامات مدیریت مصرف در شرایط نسبتا خوبی هستیم و نیروگاه‌های تولید برق کشور نیز در وضعیت مناسبی قرار دارند.
سخنگوی صنعت برق افزود: در حال حاضر تمامی شرکت‌های زیرمجموعه توانیر و برق حرارتی بسیج شده‌اند تا بتوانند با مدیریت میزان بار مصرفی، برق را به تمامی نقاط کشور برسانند. تلاش شرکت‌های یاد شده موجب شده بود تا در روز گذشته با اعمال برنامه‌های مدیریت مصرف نزدیک به دو هزار و 500 مگاوات از پیک سراسری کاسته شده و پیک شب و روز در کشور یکسان شود.
وی میزان رشد پیک مصرف امسال را 2.5 درصد دانست و افزود: بر اساس پیش‌بینی صورت گرفته اوج مصرف برق امسال به 58 هزار و 250 مگاوات و توان قابل تامین ما نیز با توجه به نیروگاه‌های که در تیرماه وارد مدار می‌شود، به حدود 59 هزار مگاوات خواهد رسید.
رجبی‌مشهدی اظهار امیدواری کرد با همکاری تمامی مشترکان برای کاهش مصرف برق به ویژه در نیمه شمالی کشور که نسبت به مناطق گرمسیر کشور وضعیت مطلوب‌تری دارند بتوانیم پیک تابستان امسال را بدون مشکل سپری کنیم.ارسال به دوستان با استفاده از:
Memory usage: 173
!تسهیلات شما آماده است اپلیکیشن پرداخت صاپ کسب رتبه یک توانگری مالی توسط بیمه سرمد موسسه اعتباری ملل پست بانک ایران بانک خاورمیانه