در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 511903 تاریخ : 1399/02/10-14:38:44
,17,11,
رشد 25  درصدی سهم حمل بار در راه آهن

رشد 25 درصدی سهم حمل بار در راه آهن

وزیر راه و شهرسازی: در سال جهش تولید باید سهم ریل در ترانزیت افزایش یابد، در این راستا در 35 روز ابتدای سال جاری، شاهد رشد 25 درصدی سهم حمل بار در راه آهن هستیم.

به گزارش خبرنگاربانک و صنعت، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی امروز (چهارشنبه) در آیین بهره برداری از 56 دستگاه ناوگان ریلی تولید داخل به شبکه ریلی کشور با تاکید بر قوی تر شدن شبکه ریلی، تصریح کرد: به این معنا که در پایانه های تخلیه و بارگیری کالا، سیستم مکانیزه قوی تر و بهینه تری ایجاد شود تا خواب واگن ها کم شود. همچنین در بازسازی واگن ها ضریب ایمنی افزایش و مصرف سوخت نیز کاهش یافته است.

وی گفت: بر اساس فرمول افزایش بهینه گی در راه آهن، افزایش حداکثری اتصالات مویرگی راه آهن در دستور کار است و بار از مبدا تا مقصد روی ریل انجام شود و سهم راه آهن در اقتصاد کشور افزایش یابد.

راندمان سیر قطارهای باری و سرعت قطارهای مسافری بالا می رود

اسلامی با اشاره به اهمیت ساخت خطوط دوم ریلی برای بالا بردن راندمان سیر قطارهای باری و سرعت قطارهای مسافری، خبر داد: سال جاری خط بستان آباد تبریز که سال گذشته قطعه اول آن از میانه تا بستان آباد با حضور رئیس جمهور به بهره برداری رسید، تکمیل شده و به این ترتیب زمان سیر مسافری تهران تبریز 5 ساعت کاهش می یابد.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه دوران کرونا بهترین زمان برای بازسازی و نوسازی واگن های مسافری است، افزود: دوره ای که نه شکل ظاهری قطارها و نه سرعت آن ها مناسب بود باید پایان یابد.

رشد سهم حمل بار در راه آهن

وی با تاکید براینکه در سال جهش تولید باید سهم ریل در ترانزیت افزایش یابد، گفت: در 35 روز ابتدای سال جاری، شاهد رشد 25 درصدی سهم حمل بار در راه آهن هستیم که گام مثبتی است.

این مقام مسئول خبر داد: پیش ازپایان دولت 1200 کیلومتر خط آهن به شبکه ریلی کشور اضافه می شود؛ هم چنین حداقل 200 و حداکثر 400 کیلومتر خطوط فرعی با همکاری بخش خصوصی احداث می شود.

اسلامی گفت: خط ریلی بافق - تربت حیدریه که پرترافیک ترین محور ریلی است تا پایان دولت دوازدهم دو خطه می شود. همچنین مسیر بافق - اصفهان و کرج - قزوین نیز دو خطه می شوند.

وزیر راه و شهرسازی اظهار کرد: در سال گذشته 778 دستگاه انواع ناوگان ریلی وارد شبکه ریلی شد و تا پایان سال جاری هدف گذاری ما دستیابی به 2000 ناوگان جدید در شبکه ریلی است.

وی در پایان اظهار امیدواری کرد تا سال آینده راه آهنی با حداکثر توسعه یافتگی و کارآمدی داشته باشیم.

اولویت بندی واریز تسهیلات حمایتی کرونا

وزیر راه و شهرسازی در حاشیه این مراسم در جمع خبرنگاران اعلام کرد: براساس مصوبه ستاد ملی مبارزه باکرونا واریز تسهیلات حمایتی کرونا اشخاص در اولویت اول است و سپس نوبت شرکت ها می رسد که تا پایان اردیبهشت تسهیلات حمایتی شرکت ها نیز واریز می شود.

وزیر راه و شهرسازی خبر داد: به زودی از سوی بانک عامل پیامک تشکیل پرونده برای شرکت ها ارسال می شود و به تدریج واریزی آنها نیز صورت خواهد گرفت.

اخبار مرتبط
ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 129
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران