سازمان خصوصی سازی خانه پارسیان ، عبور از رمز عبور خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت یک سرویس خوب؛ سرآغاز پیروزی همراه بانک تمام عیار بیمه تجارت نو موسسه اعتباری کوثر
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
شماره: 452727 تاریخ : 1398/01/21-15:40:22
,8,
رشد یک‌نفس قیمت‌ها در بورس

رشد یک‌نفس قیمت‌ها در بورس

در آخرین روز معاملاتی بازار سهام در این هفته، قیمتِ اکثر سهم‌ها با رشد همراه شد. امروز در کنار گروه‌های اصلی گروه سیمانی در معاملات یکی از پیشروها بود.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، در این روزها با افزایش قیمت ارزهای خارجی نسبت به ریال شرکت‌های صادرات محور با رشد قیمت سهامشان روبرو هستند، چراکه فعالان بازار با توجه به شرایط فعلی و پیش‌بینی نسبت به آینده اقتصاد برای این شرکت‌ها سودهای بالایی پیش‌بینی می‌کنند.

امروز شاخص کل بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق بهادار تهران 3555 واحد رشد کرد و تا رقم 193 هزار و 978 واحدی بالا رفت. همچنین شاخص کل هم وزن با 996 واحد افزایش مواجه شد و به رقم 38 هزار و 177 واحدی رسید. شاخص آزاد شناور نیز با 4893 واحد رشد رقم 219 هزار و 240 واحدی را تجربه کرد و شاخص بازار اول و دوم هر کدام به ترتیب 2745 و 6474 واحد رشد کردند.

در معاملات امروز فولاد مبارکه اصفهان به تنهایی 591 واحد تأثیر مثبت روی شاخص‌های بازار داشت. پس از این نماد ملی صنایع مس ایران، فولاد خوزستان و مخابرات ایران به ترتیب 149، 185 و 155 واحد روی شاخص‌های بازار سرمایه تأثیر مثبت داشتند.

در بازار سراسر سبز امروز تعداد اندکی از نمادهای معاملاتی همچون به پرداخت ملت، حمل و نقل بین‌الملل خلیج فارس و ایران ترانسفو در کاهش شاخص‌های بازار نقش داشتند.

امروز در گروه فلزات اساسی شاهد رشد تقریباً تمامی سهم‌ها در این گروه بودیم به طوری که بسیاری از سهم‌های شاخص‌ساز بیش از چهار درصد رشد قیمت را تجربه کردند. در این گروه 402 میلیون سهم و اوراق مالی به ارزش بیش از 180 میلیارد تومان مورد دادوستد قرار گرفت.

دیگر گروه پر معامله امروز، گروه سیمان، آهک و گچ بود. در این گروه 338 میلیون سهم به ارزش بیش از 132 میلیارد تومان مورد دادوستد قرار گرفت. در این گروه تمام سهم‌ها به اتفاق با رشد بالایی همراه شدند و بسیاری از آنها تا نزدیک سقف پنج درصدی رشد کردند. نیاز این روزهای بازار به سیمان و مصالح ساختمانی می‌تواند یکی از دلایلی باشد که سهامداران و بازیگران بازار سرمایه به این گروه اقبال نشان دادند. تعدادی از نمادهای سیمانی امروز شاهد صف خرید بودند.

همچنین در گروه خودرو و ساخت قطعات نیز شاهد رشد آرام قیمت‌ها بودیم هرچند که تعدادی از سهم‌ها در این گروه نیز توانستند بیش از چهار درصد رشد کنند. خودروهایی امروز شاهد حجم معاملاتی بیش از 515 میلیون سهم و اوراق مالی بودند که ارزش آن به حدود 84 میلیارد تومان رسید.

بانکی‌ها نیز امروز رشد قیمت را تجربه کردند نماد بانک ملت امروز 1.98 واحد در قیمت پایانی رشد کرد و دو نماد بانک تجارت و بانک صادرات از تاثیرگذارترین این گروه هستند از اواخر ماه پایانی سال 1397 نمادشان متوقف است.

در گروه استخراج کانه‌های فلزی نیز همچون دیگر گروه‌ها روند رشد را شاهد بودیم. در این گروه نماد شرکت سرمایه گذاری توسعه صنایع و معادن از نمادهایی بود که به دلیل برگزاری مجمع فوق‌العاده و تصمیم‌گیری درباره افزایش سرمایه متوقف بود.

در این مجمع که امروز برگزار شد افزایش 18 درصدی سهام شرکت به تصویب رسید. به این ترتیب سرمایه آن از حدود 3411 میلیارد و 838 میلیارد تومان به 4, 030 میلیارد تومان افزایش خواهد یافت. سهامداران عمده این شرکت معتقدند که این افزایش سرمایه به توسعه طرح‌ها کمک خواهد کرد. میانگین حجم معاملاتی این شرکت در سال گذشته در بورس روزانه 15 میلیون سهم بود.

ارزش معاملات بورس تهران امروز به رقم 1,179 میلیارد تومان رسید که این رقم ناشی از دست به دست شدن 3.6 میلیارد سهم و اوراق مالی بود. آیفکس نیز با 40 واحد رشد بار دیگر شاهد رشد فزاینده بود و به رقم 2470 واحدی رسید. ارزش معاملات فرابورس ایران رقم 588 میلیارد تومانی را تجربه کرد و حجم معاملات تا رقم 1.2 میلیون سهم و اوراق مالی بالا رفت.ارسال به دوستان با استفاده از:
Memory usage: 107
موج جایزه رو بگیر! رمزت رو فریاد بزن موسسه اعتباری ملل بیمه جامع مجتمع های مسکونی بیمه پارسیان اقشار جدید برخوردار از حمایت های تأمین اجتماعی بانک صنعت و معدن پست بانک ایران بانک خاورمیانه