در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 522668 تاریخ : 1399/08/24-10:41:22
,1,
رشد مدیریت شده سپرده ها در بانک دی

رشد مدیریت شده سپرده ها در بانک دی

عملکرد بانک دی در نیمه نخست سال 1399 نشان می دهد که این بانک علاوه بر موفقیت در جذب بیش از پیش سپرده ها، به خوبی توانسته ترکیب آن ها را نیز بهینه کند.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از روابط عمومی بانک دی، منابع گران قیمت یکی از دغدغه های نهادهای مالی است که تاثیر چشمگیری در عملکرد آن ها دارد به طوری که تداوم جذب این منابع می تواند به رشد قیمت تمام شده پول و در نتیجه زیان آن نهاد منجر شود.
قیمت تمام شده پول، ارتباط مستقیمی با نرخ جذب سپرده دارد و یک نهاد مالی همواره باید تلاش کند برای خدمت رسانی مطلوب تر به مشتریان و توسعه زیرساخت ها، جذب منابع ارزان قیمت را در اولویت قرار دهد.
بر اساس این گزارش، عملکرد موفق بانک دی در راستای دستیابی به کاهش چشمگیر قیمت تمام شده پول، حاکی از آن است که مدیریت بانک با هدفگذاری در این زمینه و ایجاد جذابیت در سپرده های ارزان قیمت نتایج مطلوب و قابل قبولی را کسب کرده به طوری که در نه ماهه نخست سال جاری سهم 97 درصدی منابع گران قیمت به 89 درصد کاهش یافته است.
گفتنی است، در حالی که همه سپرده های جذب شده در بانک دی با رشد مواجه بوده اند، اما رشد سپرده های ارزان قیمت بسیار چشمگیر است و صورت های مالی شش ماهه نخست سال جاری نشان می دهد، افزایش 232 درصدی سپرده های جاری در کنار افزایش 46 درصدی سپرده های قرض الحسنه پس انداز ریالی این بانک، اثر بسیار مثبتی بر قیمت تمام شده پول داشته است، به طوری که می توان گفت بخش قابل توجهی از کاهش 6 واحدی قیمت تمام شده پول در بانک دی، ناشی از تغییر و بهینه سازی ترکیب جذب سپرده ها است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 231
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران