زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 490480 تاریخ : 1398/06/14-09:48:25
,8,
رشد شاخص بورس در هفته دوم شهریور ماه

معاملات بورس تهران در هفته‌ای که گذشت؛

رشد شاخص بورس در هفته دوم شهریور ماه

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات روز چهارشنبه (13 شهریور ماه) به عدد 290 هزار و 187 واحد رسید که در مقایسه با پایان هفته گذشته حدود4 درصد رشد داشت.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، در پنج روز معاملات هفته‌ای که گذشت شاخص بورس 11 هزار و 504 واحد رشد داشت. شاخص کل در پایان روز چهارشنبه (6 شهریور ماه) با عدد 278 هزار و 674 واحد به معاملات پایان داد که این رقم در روز چهارشنبه (13 شهریور ماه) به عدد 290 هزار و 178 واحد رسید.

شاخص آزاد شناور در آخرین روز معاملات هفته گذشته 317 هزار و 603 واحد بود که در روز چهارشنبه این هفته به رقم 330 هزار و 76 واحد رسید و افزایش 12 هزار و 473 واحدی را رقم زد.

همچنین شاخص کل (هم وزن) در پایان هفته گذشته 76 هزار و 915 واحد بود که در هفته جاری این عدد به 79 هزار و 204 واحد و شاخص قیمت (هم وزن) از 51 هزار و 487 واحد به عدد 53 هزار و 19 واحد رسید.

ارزش بورس تهران در هفته جاری، 10 هزار و 718 میلیارد ریال بود که در مقایسه با هفته گذشته 2 درصد رشد را تجربه کرد، همچنین ارزش فرابورس در مدت ذکر شده سه هزار و 67 میلیارد بود که نسبت به مدت مشابه هفته گذشته با افت کمتر از یک درصدی همراه شد.

در هفته منتهی به 6 شهریور ماه فلزات اساسی، فرآورده های نفتی، رایانه، شیمیایی، حمل و نقل، غذایی به جز قند و شکر، خودرو، کانه های فلزی، بانک ها، مواد دارویی و سیمان از جمله صنایعی بودند که بیشترین میزان بازدهی را به خود اختصاص دادند و طبق آمار ارائه شده در هفته‌ای که گذشت فلزات اساسی و فرآورده های نفتی با بیشترین میزان بازدهی همراه بودند.

در هفته‌ای که گذشت فرآورده های نفتی، فلزات اساسی، شیمیایی، خودرو و قطعات، گروه شیمیایی، فلزات اساسی، بانک‌ها و موسسات اعتباری، خودرو و قطعات، صندوق سرمایه‌گذاری قابل معامله، بانک ها و موسسات اعتباری، دارویی‌ها، انبوه سازی املاک و مستغلات، سرمایه گذاری ها، حمل و نقل انبارداری و ارتباطات استخراج کانه های فلزی، غذایی به جز قند و شکر، سیمان، آهن و گچ، بیمه و بازنشستگی، ماشین آلات و تجهیزات نسبت به دیگر صنایع بیشترین ارزش معاملات را داشتند.

همچنین بانک ها و موسسات اعتباری، خودرو و قطعات، فلزات اساسی، ماشین آلات و تجهیزات، انبوه‌سازی املاک و مستغلات، سرمایه گذاری ها، بیمه و بازنشستگی، استخراج کانه های فلزی، حمل و نقل انبارداری و ارتباطات، سیمان، آهن و گچ بیشترین میزان از حجم معاملات را به خود اختصاص دادند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 209
بانک سپه ، نخستین بانک ایرانی نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران