جشنواره 5 ستاره بانک گردشگری در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 446517 تاریخ : 1397/10/30-17:23:34
,10025,
رشد شاخص‌های بیمه‌گری با راه‌اندازی مدیریت ریسک و اکچوئری

رشد شاخص‌های بیمه‌گری با راه‌اندازی مدیریت ریسک و اکچوئری

در دنیای کنونی سازمان‌ها به صورت فزآینده‌ای با محیطی پویا و متغیر روبه‌رو هستند و ناگزیرند که خود را با عوامل محیطی سازگار کنند.

بانک و صنعت، سیاست‌ها و روش‌ها نیز باید همپای پیشرفت و تحولات روز تغییر کند تا سازمان بتواند بقای خود را تضمین کند. در این شرایط، موفقیت سازمانی مستلزم تغییر در فعالیت‌های سازمانی و به ویژه تغییر در ساختار سازمانی است.

صنعت بیمه نیز پیرو ماهیت ریسک‌پذیری خود، از تغییر و تحولات محیطی دور نمانده و با تنوع و تکثر پدید آمده در صنایع و تکنولوژی روز، محیط کسب و کار جدیدی پیدا کرده است. در همین راستا بیمه مرکزی به عنوان نهاد ناظر، ابتدا با تعیین شاخص توانگری مالی و پس از آن با تصویب آیین‌نامه حاکمیت شرکتی تصمیم گرفت تا مقوله مدیریت ریسک را به عنوان الزامی اساسی در شرکت‌های بیمه پیگیری کرده و با گنجاندن این مهم در ساختار سازمانی شرکت‌های بیمه، بیش از پیش بر اهمیت آن تاکید داشته باشد.
از آنجا که مدیریت ریسک، پایه و اساس انعقاد هر قرارداد بیمه‌ای محسوب شده و واحدهای فنی با انعقاد و آغاز هر قرارداد، در واقع ریسک جدیدی را وارد شرکت می‌کنند و از سوی دیگر، واحد اتکایی پس از بررسی قراردادها سعی در واگذاری بخشی از ریسک‌ها به خارج از شرکت می‌کند؛ در این میان لازم است که یک مدیریت واحد به بررسی و تحلیل دقیق این ریسک‌ها و برقرار کردن تعادل میان آنها بپردازد و ریسک را در فرایندها و واحدهای سازمانی ساماندهی کند.
در این برهه، بیمه ملت به عنوان یکی از شرکت‌های پیشرو در صنعت بیمه که توانسته در تمامی شاخص‌های اساسی، قابلیت و توانایی خود را به اثبات برساند، هم راستا با سیاست‌های بیمه مرکزی و در جهت صیانت هرچه بیشتر از سرمایه سهامداران خود، اقدام به تاسیس واحد مدیریت ریسک و اکچوئری کرده و امیدوار است که با همکاری و همگرایی سایر واحدهای مرتبط با حوزه مدیریت ریسک، گام‌های موثری را برای رسیدن به اهداف خود در این زمینه بردارد.
ارزیابی تهدیدها و فرصت‌های راهبردی شرکت، محاسبه میزان اثربخشی و کارایی سیستم مدیریت ریسک شرکت، حصول اطمینان در خصوص کفایت ذخایر فنی، تحلیل ریسک‌های ناشی از جهت‌گیری رقبا در صنعت بیمه و نظارت بر شاخص‌های ریسک نقدینگی، اعتباری، عملیاتی و بیمه‌گری شرکت، بخشی از وظایف تعریف شده برای واحد مدیریت ریسک و اکچوئری بیمه ملت است.

 


محمدحسین رحمتیان – مدیر ریسک و اکچوئری بیمه ملتارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 194
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران