سازمان خصوصی سازی طرح اعتباری نوید پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت یک سرویس خوب؛ سرآغاز پیروزی همراه بانک تمام عیار بیمه تجارت نو موسسه اعتباری کوثر
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
شماره: 266918 تاریخ : 1395/11/29-12:04:44
,10030,
رشد سرمایه صندوق‌های بازنشستگی در دولت یازدهم

رشد سرمایه صندوق‌های بازنشستگی در دولت یازدهم

پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت: معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از رشد 75 درصدی افزایش سرمایه صندوق‌های بازنشستگی در دولت تدبیر و امید خبر داد و گفت: ارزش صادرات غیرنفتی صندوق‌ها در هشت ماهه امسال به رقم 6000 میلیارد دلار رسید.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، حجت‌اله میرزایی، اظهار کرد: در دولت تدبیر و امید افزایش سرمایه در شرکتهای مدیریتی تحت پوشش صندوق‌ها از 20 هزار میلیارد تومان به 35 هزار میلیارد تومان افزایش پیدا کرده که از رشد 75 درصدی حکایت دارد.

وی افزود: درحال حاضر 18 صندوق بازنشستگی در کشور وجود دارد که چهار صندوق بازنشستگی فولاد، تامین اجتماعی، بازنشستگی کشوری و بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر وابسته به وزارت کار هستند و سهم مهمی از بازار کار را به خود اختصاص داده‌اند، به نحوی که 16.5 درصد صنعت سیمان، 17 درصد صنعت خودرو، 33 درصد صنعت فولاد، 10 درصد پتروشیمی و 40 درصد صنعت دارویی کشور بازارشان در اختیار این صندوق‌هاست.

او تعداد شاغلان این صندوق‌ها را 66 هزار نفر و شاغلان بنگاه‌های زیرمجموعه آن را بیش از 140 هزار نفر ذکر کرد و گفت: در مجموع 208 هزار نفر به طور مستقیم در صندوق‌ها و بنگاه‌های وابسته مشغول فعالیت هستند.

معاون امور اقتصادی وزیر کار در ادامه ارزش صادرات غیرنفتی صندوق‌ها در هشت ماهه امسال را 6000 میلیارد دلار ذکر کرد و گفت: صندوق‌ها علاوه بر آنکه در صادرات غیرنفتی و تامین ارز پیشتازند در جلب و جذب سرمایه‌گذاری و بهره‌مندی از فرصت‌های پس از برجام هم موفق و پیشقدم ‌بوده‌اند.

به گفته میرزایی بازارهای سرمایه در تمام دنیا با صندوق‌های بازنشستگی اداره می‌شوند و بخش مهم و بزرگی از بازارهای مالی برعهده صندوق‌های سرمایه‌ای است، به همین دلیل صندوق‌های بازنشستگی در دنیا به اعتبار کارکرد اجتماعی مهمی که دارند بیش از آنکه یک نهاد اجتماعی باشند یک نهاد مالی اقتصادی به شمار می‌روند.

وی خاطرنشان کرد: هم اکنون 180 درصد GDP در کشورهای توسعه یافته مربوط به صندوق‌های بازنشستگی و سرمایه‌ای است در صورتی که در کشورهای در حال توسعه این سهم اندک است و به طور متوسط 35 درصد برآورد می‌شود.

معاون امور اقتصادی وزیر کار در پایان با اشاره به تخصیص سالانه 40 میلیارد تومان از ردیف بودجه دولت برای جبران پرداخت مستمری بازنشستگان، افزود: در این راستا دو موضوع رفاه اجتماعی و برنامه اقتصادی را مدنظر قرار دادیم که در بعد رفاه اجتماعی پوشش بیمه همگانی و فراگیر و بالا بردن سطح رفاه بازنشستگان، جدی‌ترین موضوعی است که دنبال می‌شود و در سطح برنامه اقتصادی، افزایش سود از محل بهبود عملکرد، ‌افزایش بهره‌وری، سالم سازی و جلوگیری از فساد در بنگاه‌ها مورد پیگیری قرار گرفته است.ارسال به دوستان با استفاده از:
Memory usage: 147
کسب رتبه یک توانگری مالی توسط بیمه سرمد موسسه اعتباری ملل پست بانک ایران بانک خاورمیانه