در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 521823 تاریخ : 1399/08/05-10:07:02
,6,
رشد تولید انواع خودرو دیده می شود

در نیمه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته

رشد تولید انواع خودرو دیده می شود

طبق آخرین آمار اعلام شده توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت، در شش ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته، در تولید بیشتر انواع خودروها، رشد تولید دیده می شود؛ در میان آمارها تنها میزان تولید اتوبوس، مینی بوس و ون با افت تولید 10 درصدی مواجه شده است.

به گزارش بانک و صنعت، براساس گزارش عملکرد تولیدی انواع خودروها طی شش ماهه اول امسال، به ترتیب کمباین (ماشین های برداشت محصولات دانه دار کشاورزی)، وانت، انواع سواری و تراکتور رشد تولید و اتوبوس، مینی بوس و ون کاهش تولید داشته اند.

در مدت مذکور سال جاری 414 هزار و 300 دستگاه خودرو سواری تولید شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته که 348 هزار و 200 دستگاه بوده، رشد 19 درصدی را ثبت کرده است.

همچون روال چند سال اخیر که آمار تولید وانت ها روندی مثبت داشته و همیشه افزایشی پیش رفته است، تولید این نوع خودرو در نیمه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد تولید 39.4 درصدی داشته و از 28 هزار و 354 دستگاه تولید شده در شش ماهه ابتدایی سال 1398، میزان تولید را به 39 هزار و 521 دستگاه در نیمه نخست امسال رسانده است.

در مدت مذکور سال جاری، با تولید 267 دستگاه کمباین، این مدل خودروها با افزایش 41.3 درصدی تولید مواجه شده است. این در حالی است که در مدت مشابه سال گذشته میزان تولید کمباین 189 دستگاه بوده است.

بر اساس این گزارش، کمترین رشد تولید مختص خودروها تراکتور است که از 9064 دستگاه تولید شده در شش ماهه ابتدایی سال جاری به 9157 دستگاه در شش ماهه نخست سال 1399 رسیده و رشد یک درصدی را تجربه کرده است. این در حالی است که تا پیش از این، براساس آمار تولید پنج ماهه انواع خودروها، تولید تراکتورها، نسبت به پنج ماهه ابتدایی سال گذشته کاهشی بوده است.

در مقابل آمار تولید انواع خودروها نشان می دهد که در نیمه نخست سال جاری، تعداد اتوبوس، مینی بوس و ون های تولیدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش یافته است.

در شش ماه ابتدایی سال جاری، 819 دستگاه اتوبوس، مینی بوس و ون تولید شده است که در مقایسه با 913 دستگاه تولید شده در مدت مشابه سال گذشته، افت 10.3 درصدی تولید را نشان می دهد.

علاوه بر این، لازم به ذکر است که میزان تولید لاستیک خودرو نیز در شش ماه نخست سال 1399 نسبت به همین ایام در سال گذشته که 101 هزار و 400 تن بوده است، به 131 هزار و 400 تن رسیده و رشد 29.5 درصدی را رقم زده است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 182
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران