تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 311455 تاریخ : 1396/09/27-11:04:48
,17,
رشد تقاضا، عامل گرانی گوجه فرنگی زمستانی

رشد تقاضا، عامل گرانی گوجه فرنگی زمستانی

مدیرکل دفتر امور محصولات علوفه ای و جالیزی معاونت امور زراعی وزارت جهاد کشاورزی گفت: افزایش مصرف گوجه فرنگی تازه خوری در زمستان و کاهش سطح زیرکشت این محصول در برخی استان ها به گرانی این محصول در بازار منجر شده است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت؛ حسین اصغری درباره افزایش قیمت گوجه فرنگی در هفته گذشته افزود: در گذشته در فصل پاییز و زمستان محصولاتی همچون گوجه فرنگی را به شکل تازه خوری نداشتیم که با کشت این محصولات در طرح استمرار تولید در خارج از فصل، به این نیاز پاسخ داده شد اما حجم تولید و سطح زیرکشت بسیار پایین است که همین امر بر قیمتگذاری اثر می گذارد.

وی یادآوری کرد: در سال های 1395 تا 1396 حدود پنج میلیون و 300 هزار تن گوجه فرنگی در سطح 122 هزار و 822 هکتار کشت و تولید شد.
وی تصریح کرد: میزان تولید گوجه فرنگی در طرح استمرار کشت در زمستان یک میلیون و 317 هزارتن در سطح 31 هزار و 885 هکتار تا پایان زمستان است.
به گفته اصغری، طرح استمرار و فصل زمستان کشت گوجه فرنگی در استان های بوشهر، جیرفت، هرمزگان و فارس انجام می شود که این میزان تولید فاف نیاز کل کشور را به شکل تازه خوری نمی دهد.
مدیرکل دفتر امور محصولات علوفه ای و جالیزی معاونت امور زراعی وزارت جهاد کشاورزی گفت: البته در روزهای اخیر قیمت گوجه فرنگی در میادین میوه و تره بار نزدیک 10 درصد کاهش یافت.
اوایل هفته گذشته قیمت هر کیلوگرم گوجه فرنگی بوته ای به 50 هزار تا 55 هزار ریال و گوجه فرنگی گلخانه ای به 60 هزار تا 65 هزار ریال در بازار خرده فروشی رسید.
گزارش های میدانی حاکی از آن است که هر کیلوگرم گوجه فرنگی بوته ای در خرده فروشی ها 35 هزار تا 45 هزارریال به فروش می رسد.
گوجه فرنگی گلخانه ای همچنان به قیمت بالاتر از قیمت 45 هزارریال عرضه می شود.
به گفته رییس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی، هر کیلوگرم گوجه فرنگی 30 هزار تا 40 هزارریال در میدان به فروش رسیده است.


ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 198
بانک سپه ، نخستین بانک ایرانی نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران