از جیب آینده صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 514866 تاریخ : 1399/04/03-12:47:19
,2,
رشد بیش از 68 درصدی تسهیلات پرداختی به شرکت های دانش  بنیان

رییس هیأت مدیره بانک صنعت و معدن خبر داد:

رشد بیش از 68 درصدی تسهیلات پرداختی به شرکت های دانش بنیان

اصغر پاک طینت رییس هیأت مدیره بانک صنعت و معدن گفت: بررسی عملکرد این بانک در سال گذشته گویای آن است که میزان تسهیلات اعطایی به شرکت های دانش بنیان نسبت به سال 97 افزایش بیش از 68 درصدی دارد.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بانک صنعت و معدن، رییس هیأت مدیره این بانک اظهار داشت: سال گذشته بانک صنعت و معدن به عنوان یک بانک توسعه ای تعداد 238 فقره تسهیلات به شرکت های دانش بنیان به میزان 10 هزار و 428 میلیارد ریال اختصاص داد که در مقایسه با عملکرد این بخش در سال 97 از نظر تعداد که 188 فقره بود 26.5 درصد افزایش یافته و از لحاظ تسهیلات اعطایی نیز افزون بر 68 درصد نسبت به رقم 6 هزار و 189 میلیارد ریال در سال 97 رشد نشان می دهد.
وی اضافه کرد: سال گذشته تعداد 78 شرکت دانش بنیان از تسهیلات مزبور برخوردار شدند و در مقایسه با سال 97 که 73 شرکت بودند، تعداد پنج شرکت افزوده شده است.
پیش از این حسین مهری مدیرعامل بانک صنعت و معدن به ایرنا گفته بود، طرح های دانش بنیان و صادرات محور با اشتغال بالا به منزله یکی از محورهای اولویت دار این بانک برای امسال در دستور کار قرار دارد.
معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای گسترش شکل گیری شرکت های دانش بنیان یک راهبرد بلند مدت دارد و تعداد شرکت های دانش بنیان در دولت یازدهم از حدود 55 شرکت در سال 1392 به بیش از چهار هزار و 700 شرکت در سال 1398 رسید.
رییس هیات مدیره بانک صنعت و معدن یادآور شد: تامین سرمایه در گردش واحدهای تولیدی فعال با هدف حفظ و افزایش سطح تولید، تأمین سرمایه ثابت واحدهای در حال توسعه و همچنین واحدهایی که در زنجیره ارزش قرار دارند و توجه به طرح های دانش بنیان در اولویت بندی های اعطای تسهیلات بانک صنعت و معدن در سال 99 قرار گرفته اند.
وی اضافه کرد: بانک صنعت و معدن به عنوان یک بانک تخصصی و توسعه ای، رسالت اجتماعی دارد و هدف آن حمایت از استارتاپ ها و شرکت های نوپا است و انتظار می رود با حمایت های مالی که انجام می دهد، ارزش افزوده خوبی برای کشور ایجاد کند.
دکتر مهری مدیرعامل این بانک پیش از این گفته بود، یکی از بهترین مکان ها برای پرداخت تسهیلات، شرکت های دانش بنیان است که نتیجه حمایت از آنها کمک به رونق هر چه بیشتر تولید و افزودن فرصت های شغلی جدید است.
به گفته وی، ایجاد زنجیره تأمین در بین شرکت ها به منظور کاهش هزینه و افزایش کارایی و حمایت از شرکت های دانش بنیان و صادرات محور در شرایطی که کشور نیاز به ارزآوری دارد، می تواند راهگشا باشد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 202
!تسهیلات شما آماده است اپلیکیشن پرداخت صاپ پست بانک ایران