تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 6483 تاریخ : 1391/07/08-08:55:30
,4,16,17,
رشد اقتصادی چین تا 10 سال آینده به زیر ۷ درصد می‌رسد

رشد اقتصادی چین تا 10 سال آینده به زیر ۷ درصد می‌رسد

ییس موسسه مالی گلدمن ساش پیش بینی کرد رشد اقتصادی چین دومین اقتصاد بزرگ جهان تا ده سال آینده به کمتر از 7 درصد خواهد رسید.

به گزارش گروه بین الملل بانک و صنعت به  نقل از پایگاه اینترنتی رویترز، جیم اونیل تاکید کرد علی رغم کاهش رشد اقتصادی چین تا ده سال آینده ، بازار مالی و بورس این کشور همچنان جذاب ترین سرمایه گذاری در بین بازارهای مالی کشورهای عضو بریکس خواهد بود .

کشورهای بریکس شامل آفریقای جنوبی ، برزیل ، چین ، هند و روسیه است . بر اساس این گزارش وی تصریح کرد اکنون بهترین زمان است تا چین در ده سال آینده به فکر کیفیت رشد اقتصادی به جای کمیت باشد و توجه بیشتری به توزیع عادلانه ثروت و درآمد داشته باشد .

بر این اساس رشد اقتصادی چین در سه دهه گذشته به طور متوسط بیش از 10 درصد بوده است و این کشور توانسته است با پیشی گرفتن بر ژاپن به دومین اقتصاد بزرگ جهان تبدیل شود . این گزارش افزود چین اکنون تحولات اقتصادی سی سال گذشته را پشت سر گذاشته است و شاید بتوان گفت تا ده سال آینده رشد اقتصادی این کشور به کمتر از 7 درصد خواهد رسید .

اونیل گفت کاهش رشد اقتصادی چین در سه ماه سوم امسال نیز ادامه خواهد یافت . رشد اقتصادی چین از 9.2 درصد در سال 2011 میلادی به کمتر از 8.1 درصد در سه ماه نخست و 7.6 درصد در سه ماه دوم رسیده است که این پایین ترین رقم در سه سال اخیر به شمار می رود .

پیش بینی می شود رشد اقتصادی چین امسال به کمتر از 8 درصد خواهد رسید که این پایین ترین میزان از سال 1999 میلادی خواهد بود . مشاور ارشد اقتصادی دولت چین بر تلاش دولت این کشور برای جذب سرمایه گذاری های خارجی با هدف افزایش رشد و رونق اقتصادی تاکید کرد.

ما کای تصریح کرد بحران مالی و کاهش رشد اقتصادی جهان تاثیر زیادی بر افت سرمایه گذاری های خارجی در اقتصاد چین داشته است و پکن قصد دارد با اصلاح قوانین مربوط به سرمایه گذاری خارجی ، زمینه لازم برای جذب سرمایه گذاری های خارجی بیشتر را فراهم کند .

بر اساس این گزارش وی تصریح کرد دولت چین قصد دارد با وضع قوانین جدید از حقوق مالکیت سرمایه گذاران خارجی دفاع و حمایت کندارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 174
بانک سپه ، نخستین بانک ایرانی نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران