در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 518448 تاریخ : 1399/06/05-12:16:08
,11,
رسوب کالا در بنادر فعلا 620 هزار تن/ تداوم بارگیری روان کالاها

معاون سازمان بنادر اعلام کرد:

رسوب کالا در بنادر فعلا 620 هزار تن/ تداوم بارگیری روان کالاها

معاون بندری سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه رسوب کالا در بنادر کشور فعلا حدود 620 هزار تن است، گفت: کالاهای رسوبی زودتر باید تخلیه شوند و مورد استفاده عموم قرار بگیرند.

به گزارش بانک و صنعت، فرهاد منتصر کوهساری امروز در حاشیه بازدید اصحاب رسانه از جزیره نگین و بندر بوشهر در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: در سال گذشته با کاهش رسوب کالا در بنادر مواجه بودیم؛ اما به هر حال کالاهای رسوبی زودتر باید تخلیه شوند و مورد استفاده عموم قرار بگیرند؛ این در حالی است که رسوب کالا در بنادر کشور، فعلا حدود 620 هزار تن است؛ ضمن اینکه 17 هزار TEU کانتینر که در حال هماهنگی با سازمان های ذی ربط است تا از بنادر کشور تخلیه شوند و بتوانیم کالاهایی که مورد نیاز بازار کشور است، وارد بنادر کنیم و کالاهای کشتی هایی که در لنگرگاه در انتظار هستند بتوانند زودتر ترخیص شوند.

معاون بندری سازمان بنادر و دریانوردی گفت: خروج کالای رسوبی به تسریع تخلیه و بارگیری کشتی ها کمک می کند، همچنین از دموراژ کشتی ها در بنادر جلوگیری خواهد کرد؛ این در شرایطی است که کل تخلیه و بارگیری بنادر کشور 50 میلیون تن در سال جاری است که از ابتدای امسال تاکنون، محقق شده است.

منتصر کوهساری ادامه داد: بنادر در شرایط سخت تحریم و کرونا کمک شایانی به کشور کردند و تخلیه و بارگیری کالا به صورت روان در بنادر در حال انجام است؛ به عنون مثال در بندر بوشهر 1.5 میلیون تن تخلیه و بارگیری کالا داشتیم و انواع کالا در این بندر تخلیه و بارگیری می شود و نسبت به گذشته رشد 24 درصدی دارد.

وی یادآور شد: با وجود فشار غرب، تخلیه و بارگیری کالا در بنادر به صورت روان در حال انجام است؛ به نحوی که در بخش تأمین تجهیزات، فشارهایی از سوی کشور آمریکا وجود دارد، اما به هر حال کار به خوبی پیش می رود. 50 میلیون تن تخلیه و بارگیری کالا در چند ماه اخیر در بنادر کشور نشان از رشد و توسعه این بنادر دارد.

منتصر کوهساری با بیان اینکه در حال حاضر پروژه های زیادی نیز در حال بررسی است تا قرارداد جذب سرمایه گذار برای آنها منعقد شود، افزود: در حوزه جذب سرمایه گذاری در کل بنادر کشور 13 هزار میلیارد تومان در چند سال اخیر جذب شده و در کل 16 هزار میلیارد تومان جذب سرمایه گذار داریم.

وی همچنین با اشاره به جذب سرمایه گذار خصوصی در بنادر و استقبال آنها، گفت: ما در برخی از بنادر با کاهش تخلیه و بارگیری و در برخی بنادر با افزایش تخلیه و بارگیری مواجه هستیم.

معاون بندری سازمان بنادر و دریانوردی درباره رعایت اصول محیط زیست در بنادر نیز گفت: سازمان بنادر و دریانوردی در انواع کنوانسیون ها (بیش از 30 کنوانسیون) عضو است که در این باره می توان به کنوانسیون OPRC و کنوانسیون جلوگیری از آلودگی نفتی اشاره کرد. ما حامی محیط زیست هستیم و در هر پروژه مطالعات زیست محیطی را اجرا می کنیم.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 174
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران