در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 512742 تاریخ : 1399/02/23-16:44:45
,17,
رتبه 6 ایران در ثبت علائم تجاری و 12 در ثبت طرح های صنعتی در دنیا

رتبه 6 ایران در ثبت علائم تجاری و 12 در ثبت طرح های صنعتی در دنیا

در سال 2018 کشورمان در شاخص های ثبت اختراع، علائم تجاری و طرح های صنعتی، بترتیب دارای رتبه های 20، 6 و 12 بوده است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، تشکیل پرونده های مالکیت فکری (IP) در جهان با سرعت زیادی در حال رشد است و رکوردهای جدیدی را در سال 2018 رقم زده است.

مالکیت فکری به خلاقیت های ذهنی که شامل اختراعات، آثار ادبی و هنری، نمادها، نام ها و تصاویر مورد استفاده در تجارت می باشد، اشاره دارد.

مالکیت فکری به دو دسته "مالکیت صنعتی" و "کپی رایت" تقسیم می شود که مالکیت صنعتی، مشتمل بر ثبت اختراع، علائم تجاری، طرح های صنعتی و نشان های جغرافیایی بوده و کپی رایت، شامل آثار ادبی مانند رمان، شعر و نمایشنامه، آثار هنری مانند نقاشی، عکس و مجسمه، طراحی معماری، فیلم و موسیقی می باشد.

طبق بررسی های به عمل آمده، درخواست های ثبت اختراع در سراسر جهان از 3.3 میلیون نفر فراتر رفته و رشد 5.2 درصدی را نسبت به سال 2017 نشان می دهد.

درخواست های ثبت علائم تجاری 14.3 میلیون فقره بوده، که 15.5 درصد در سال 2017 افزایش یافته است و درخواستهای ثبت طرح های صنعتی در سال 2018، حدود 1.3 میلیون فقره بوده است.

در سال 2018، در رتبه بندی فعالیت های ثبت شاخص های مالکیت فکری، کشور چین در هر سه شاخص مورد بررسی رتبه یک را داشته است. آمریکا در شاخصهای ثبت اختراع و ثبت علائم تجاری و آلمان در شاخص ثبت طرحهای صنعتی رتبه دوم را کسب نموده اند. ایران در شاخصهای ثبت اختراع، علائم تجاری و طرح های صنعتی، بترتیب دارای رتبه های 20، 6 و 12 بوده است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 169
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران