صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 521042 تاریخ : 1399/07/19-17:37:02
,17,
رتبه 21 ایران در سازمان جهانی استاندارد ثابت ماند

رییس سازمان ملی استاندارد:

رتبه 21 ایران در سازمان جهانی استاندارد ثابت ماند

رییس سازمان ملی استاندارد ایران گفت: از ابتدای دولت «تدبیر و امید» تاکنون رتبه جمهوری اسلامی ایران در سازمان جهانی استاندارد (ایزو) با ارتقا 10 پله ای از سی و یکم جهان به بیست و یکم ارتقا یافته و با وجود تحریم ها و سایر محدودیت ها در دو سال اخیر ثابت مانده است.

به گزارش بانک و صنعت، نیره پیروزبخت امروز (شنبه) در نشست خبری به مناسبت روز جهانی استاندارد که به دلیل رعایت پروتکل های بهداشتی ناشی از شرایط کرونایی به صورت وبینار برگزار شد، افزود: از سال 92 تاکنون 34 استاندارد بین المللی در سطح جهان به رهبری ایران تدوین شده، این در حالی است که مجموع استانداردهای بین المللی تدوین شده به رهبری ایران از بعد از پیروزی انقلاب اسلامی تا سال 92 فقط 18 مورد بوده است.

وی از امضای تفاهم نامه های متعدد همکاری بین سازمان با کشورهای منطقه و همسایگان خبر داد که اکنون تعداد آنها به 66 مورد رسیده است و گفت: اجرایی شدن این تفاهم نامه ها که کمک به تسهیل صادرات به این کشورهاست تا سال 92 محدود به 31 کشور بود.

پیروزبخت خاطرنشان کرد: در سطح ملی نیز تا سال 92 تعداد 25 هزار و 800 مورد سند استاندارد ملی از سوی این سازمان تدوین شد، اما اکنون به 34 هزار و 300 مورد افزایش یافته است.

وی ادامه داد: تعداد کالاها و فرآورده های مشمول استاندارد اجباری برای تولید داخل تا سال 92 حدود 32 هزار مورد بود، اما اکنون به 40 هزار و 400 مورد رسیده است.

این مقام مسوول بیان داشت: صدور پروانه کاربرد علامت استاندارد در هفت سال گذشته با روی کار آمدن دولت «تدبیر و امید» از 20 هزار و 150 مورد تا سال 92 به 35 هزار و 536 مورد افزون شده است.

رئیس سازمان ملی استاندارد ایران افزود: تعداد کالاهای وارداتی مشمول استاندارد اجباری نیز از 293 قلم کالا تا سال 92 به یک هزار و 864 قلم رسیده است.

وی از کسب دو رتبه ارزشمند از سوی این سازمان در ماه های گذشته خبر داد و گفت: سازمان ملی استاندارد در ارزیابی سازمان ملی بهره وری با 59 درصد، رتبه دوم بهره وری را پس از وزارت جهاد کشاورزی کسب کرد، همچنین در ارزیابی پژوهشکده اتاق بازرگانی، اصناف و اتاق تعاون، حائز سه سازمان برتر از نظر رضایت عملکرد شد.

وی به انتخاب مژده روشن طبری از پژوهشگران این سازمان به عنوان رئیس کمیته کشورهای در حال توسعه ایزو و محمدحسین شجاعی به عنوان عضو هیات مدیره موسسه استاندارد و اندازه شناسی کشورهای اسلامی، به عنوان دو مورد دیگر از موفقیت های بین المللی این سازمان یاد کرد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 200
نحستین ، بزرگترین شد محله ویلایی پرنیان اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران