تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 311848 تاریخ : 1396/09/30-15:37:39
,10028,
در سطوح مختلف فرهنگ کار دچار نقصان هستیم

ربیعی:

در سطوح مختلف فرهنگ کار دچار نقصان هستیم

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر اینکه در بین شاخص‌های توسعه اجتماعی یک جامعه، فرهنگ کار از ضریب بسیار بالایی برخوردار است، گفت: واقعیت این است که در سطوح مختلف فرهنگ کار، دچار نقصان هستیم.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت؛ «علی ربیعی» در مراسم اختتامیه جشنواره 2 روزه «موسیقی نغمه‌های کار و تلاش»افزود: پاشیدن پول در جامعه بدون اینکه فرهنگ کار شکل نگرفته باشد نمی تواند منجر به ایجاد اشتغال و رشد اقتصادی شود.بخش مهمی از مسائل کشور ناشی از شکل نگرفتن فرهنگ کار و نوع نگاه به شغل است.

وی در این مراسم که شامگاه چهارشنبه بیان داشت: امروزه نگاه غالب در جامعه نگاه کار با مزد عجین شده است هر چند که نمی توان گفت که بین مقوله کار و مزد، ارتباطی وجود نداشته باشد اما واقعیت این است که امروزه مقوله کار با جوهره انسانی و در کلان خود، با جوهره حرکت رو به رشد جامعه فاصله گرفته است.
وزیر کار با تأکید بر اینکه تولید و بهره‌وری با فرهنگ کار مرتبط است، افزود: بی تردید در نگرش به فرهنگ کار، نیاز به تجدیدنظر اساسی داریم.
وی ادامه داد: نتایج مطالعه‌ای که از سوی برخی کارشناسان اجتماعی انجام شد، نشان می دهد چرا کشور ما نسبت به کشورهای هم‌سطح خود، با عقب‌ماندگی مواجه شده که مهمترین موضوع تأثیرگذار در این عقب‌ماندگی، نوع نگاه به فرهنگ کار است. در صورتی که بخواهیم روی فرهنگ شغل در کشور کاری انجام دهیم باید در حوزه ادبیات و موسیقی در قالب یک مجموعه مؤثر کار بیشتری انجام شوند تا نگاه جامعه به کار و فرهنگ آن تغییر کند.
ربیعی تاکید کرد: در حوزه ادبیات کار، تئاتر کار، موسیقی کار، داستان و رمان کار، بنا داریم نهادسازی کنیم؛ حتی می‌توانیم موزه کار را تأسیس کنیم.در فعالیت‌های مرتبط با رشد اشتغال، باید از ابزارهای فرهنگ کار استفاده کنیم.
وی در پایان تصریح کرد: افرادی که با فرهنگ کار آشنا باشند،بی تردید شکنندگی آنها در مقابل آسیب‌های اجتماعی نسبت به سایر افراد کمتر است.
به گزارش ایرنا، در ایران نظیر سایر کشورها موسیقی با فرهنگ کار عجین است.موسیقی و کار در جوامع روستایی بیش از سایر مناطق با هم آمیخته اند.
آواهایی که در حین کار از سوی زنان و مردان انجام می شود گویای چنین واقعیتی است.آواهای کشاورزی و چوپانی،شکار و کشت و گله‌رانی از جمله آواهایی کار هستند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 172
بانک سپه ، نخستین بانک ایرانی نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران