تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 521958 تاریخ : 1399/08/06-15:17:05
,15,
ربات چرخ پره ای از هر مانعی بالا می رود

ربات چرخ پره ای از هر مانعی بالا می رود

پژوهشگران دانشگاه تگزاس از تولید ربات جدیدی خبر داده اند که چرخ های آن با تبدیل به پره های مقاوم زمینه بالا رفتن این ربات از هر مانعی را فراهم می آورند.

به گزارش بانک و صنعتبه نقل ازنیواطلس، اگر چه ربات های امروزی در زمینه حرکت بر روی سطوح ناهموار به موفقیت های زیادی دست یافته اند، اما هنوز هم در این زمینه با چالش هایی دست و پنجه نرم می کنند. برای غلبه بر این مشکل ربات خاصی ساخته شده که چرخ های آن در صورت لزوم به پره های چنگک مانند مبدل می شوند تا بتوانند موانع و شیب های تند را پشت سر بگذارند.

این ربات که α-WaLTR نام گرفته، در قالب برنامه رباتیک آزمایشگاه دارپای ارتش آمریکا ساخته شده است. سرعت بالا و بهره وری مناسب مزیت دیگر این ربات است که برای انجام عملیات امداد و نجات و اکتشاف نیز مناسب است.

ربات یادشده از صخره ها نیز به راحتی عبور می کند و البته می تواند کاربردهای نظامی نیز داشته باشد. نمونه اولیه این ربات در فوریه سال آینده میلادی تکمیل خواهد شد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 173
بانک سپه ، نخستین بانک ایرانی نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران