جشنواره 5 ستاره بانک گردشگری در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 519202 تاریخ : 1399/06/19-11:54:54
,15,
رایگان شدن هزینه اینترنت شبکه «شاد» در همه اپراتورها

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرد

رایگان شدن هزینه اینترنت شبکه «شاد» در همه اپراتورها

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، از رایگان شدن شبکه آموزشی «شاد» در همه اپراتورها به دستور رئیس جمهور خبر داد.

به گزارش بانک و صنعت، محمدجواد آذری جهرمی صبح امروز (19 شهریورماه) در حاشیه شورای اداری استان زنجان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: دانش آموزان آینده سازاران کشور بوده و 14 میلیون خانواده درگیر آموزش آن ها هستند. زیرساخت های مجازی، آموزش را تسهیل کرده و سلامت را حفظ می کند و تاکنون 86 هزار مدرسه به زیرساخت مربوطه متصل شده اند و دیروز نیز همین تعداد مدرسه 5 گیگابیت ترافیک تولید کردند.

وی با اشاره به اینکه 500 گیگابیت ظرفیت از طریق شبکه ملی اطلاعات برای مدارس ایجاد شده است، افزود: از این میزان فقط 5 گیگ مشغول شده است، چون فعلا در ابتدای مباحث آموزشی هستیم.

این مسئول از رایگان شدن شبکه آموزشی «شاد» به دستور رئیس جمهور خبر داد و گفت: هزینه همه اپراتورها برای مدارس رایگان شده و دیروز مصرف «شاد» 27 گیگابیت در ثانیه در پیک بود اما برای 700 گیگابیت ظرفیت سازی شده است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه پایش شبکه وجود دارد و مشکلی از این لحاظ نداریم، تصریح کرد: مسئله جدی 5 درصد از مناطق روستایی کشور است که امکان دسترسی به شبکه ملی اطلاعات برای آن ها فراهم نبوده، به همین خاطر برنامه ریزی شده که امسال این مدارس متصل شوند و بخشی از این ها نیز مربوط به استان زنجان است.

آذری جهرمی با بیان اینکه 350 مدرسه استان زنجان که به شبکه اینترنت اتصال ندارد و برنامه ریزی شده است در سه گام و تا اسفندماه اتصال این مدارس نیز انجام شود، یادآور شد: گام نخست در آبان ماه، گام دوم در بهمن و گام سوم در اسفندماه انجام خواهد شد، این در حالی است که هم به لحاظ رایگان سازی زیرساخت ها و هم اتصال آمادگی بهتری نسبت به پیک اول کرونا خواهیم داشت.

این مسئول با اشاره به اینکه در ابزاری همچون «شاد» نیز آموزش و پرورش خدمات خوبی ارائه کرده است، خاطرنشان کرد: ما نیز در حل مشکلات آن ها را همراهی می کنیم و همه باید مدارس و معلمان را در حفظ تداوم آموزش کمک کنیم. برای استان هایی که در اتصالات اینترنت مشکل دار دارند نیز سفرهایی انجام خواهد شد تا مشکلات به مرور حل شود.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 188
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران