جشنواره 5 ستاره بانک گردشگری در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 518726 تاریخ : 1399/06/11-16:08:07
,17,
راه اندازی مجدد 545 واحد صنعتی از ابتدای سال 99/ 80 درصد جلوتر از برنامه پیش بینی شده برای احیای واحدها

معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران اعلام کرد:

راه اندازی مجدد 545 واحد صنعتی از ابتدای سال 99/ 80 درصد جلوتر از برنامه پیش بینی شده برای احیای واحدها

معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران از احیا و راه اندازی مجدد 545 واحد صنعتی از ابتدای سال 99 تاکنون خبر داد.

به گزارش بانک و صنعت، اصغر مصاحب گفت: با راه اندازی مجدد این واحدها برای بیش از 9 هزار و 800 نفر اشتغال ایجاد و یا تثبیت شغل شده است.

وی افزود: هم اکنون در شهرک های صنعتی کشور حدود 45 هزار واحد صنعتی کوچک و متوسط مستقر هستند که 9500 مورد از آنها تعطیل و راکد می باشند؛ در سال 99، احیای 1500 واحد صنعتی در سراسر کشور برنامه ریزی و در دستور کار قرار گرفته است.

مصاحب اعلام کرد: با بازگشت 545 واحد صنعتی به چرخه تولید از ابتدای امسال، 36 درصد از برنامه تدوین شده برای احیای صنایع کوچک و متوسط در سال 99 عملیاتی شده است.

معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران گفت: با توجه به برنامه ریزی احیای 27 هزار شغل در واحدهای صنعتی راکد، آمار تحقق یافته اشتغال در واحد های احیا شده 36 درصد از مجموع اشتغال مورد نظر از محل این برنامه است.

مصاحب افزود: استان تهران با 51 واحد، استان قم 44 واحد صنعتی و اصفهان با احیای 41 واحد صنعتی به ترتیب بیشترین تعداد راه اندازی مجدد واحدهای صنعتی را از ابتدای امسال به خود اختصاص داده اند.

معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران تصریح کرد: سرانه اشتغال هر واحد صنعتی که مجدداً راه اندازی شده به طور متوسط 18 نفر است و سرمایه گذاری انجام شده برای احیای این واحدها بیش از یک هزار و 132 میلیارد تومان با سرانه سرمایه گذاری حدود 2 میلیارد و یکصد میلیون تومان است.

80 درصد جلوتر از برنامه پیش بینی شده برای احیای واحدها

مصاحب ادامه داد: طبق برنامه پیش بینی شده در 5 ماه نخست سال 99، باید 300 واحد غیر فعال به چرخه تولید باز می گشت که خوشبختانه در این مدت شرایط احیای 545 واحد مهیا شده و در این حوزه 80 درصد بیش از برنامه پیش بینی شده است.

وی افزود: تجربه سال های گذشته در راه اندازی مجدد واحدهای غیر فعال نشان می دهد که در 6 ماهه دوم سال عملکرد بهتری در این حوزه اتفاق می افتد و امیدواریم این روند در سال 99 نیز با تمهیدات اتخاذ شده و همکاری دستگاه های مرتبط بیش از پیش محقق شود.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 228
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران