در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 512797 تاریخ : 1399/02/24-14:39:23
,13,
راه اندازی سامانه جامع بازار گیاهان دارویی ایران

یک مقام مسئول اعلام کرد؛

راه اندازی سامانه جامع بازار گیاهان دارویی ایران

مجری طرح گیاهان دارویی وزارت جهاد کشاورزی، از راه اندازی سامانه جامع بازار گیاهان دارویی ایران خبر داد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، حسین زینلی با اشاره به اهداف و برنامه های مرتبط با توسعه بازار بخش گیاهان دارویی و فرآورده های آن گفت: به منظور بهسازی فرآیند توزیع و فروش تولیدات گیاهی در سطح کشور و بین الملل، توسعه بازار و ارتقا جایگاه برندهای ایرانی تفاهم نامه ای بین مجری طرح ملی گیاهان دارویی و شرکت کشاورزی و دامپروری توسعه کشت و دام پارسیان منعقد شده است.

وی افزود: این مهم به منظور گسترش سهم سبد مصرفی خانوارهای ایرانی از محصولات سلامت محور مرتبط با گیاهان دارویی انجام شده است.

زینلی ادامه داد: توسعه بسترهای مرتبط با راه اندازی بازار مجازی گیاهان دارویی و فرآورده های گیاهی و افزایش سهم بازار محصولات و فرآورده های تولید داخل در بازارهای داخلی و بین المللی با راه اندازی "سامانه جامع بازار گیاهان دارویی ایران" که از نتایج اجرای این تفاهم نامه است، محقق خواهد شد.

توسعه کشت قراردادی با همکاری اتکا

مجری طرح گیاهان دارویی وزارت جهاد کشاورزی همچنین از تشکیل کارگروه مشترک توسعه تولید گیاهان دارویی با مشارکت دفتر طرح ملی گیاهان دارویی و هلدینگ مزارع نوین ایرانیان سازمان اتکا خبر داد و گفت: این کارگروه به منظور اجرایی سازی برنامه های توسعه کشت قراردادی و جهت استفاده از ظرفیت های مجموعه های بزرگ داخلی در توسعه صنعت گیاهان دارویی تشکیل خواهد شد.

مجری طرح گیاهان دارویی با تاکید بر اینکه از اهم برنامه های این کارگروه تولید گونه های بومی گیاهان دارویی به صورت گسترده در اراضی زراعی سازمان اتکا است، یادآور شد: استفاده از ظرفیت های فروشگاهی سازمان اتکا جهت توسعه فرهنگ مصرف گیاهان دارویی و عرضه مستقیم تولیدات داخلی به زودی اجرایی خواهد شد.

زینلی تصریح کرد: زمینه های سرمایه گذاری جهت انتقال ماشین آلات و فنآوری های نو در حوزه گیاهان دارویی به داخل کشور نیز بررسی شده و برنامه های اجرایی آن در حال تدوین است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 183
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران