در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 512356 تاریخ : 1399/02/17-11:54:03
,17,8,
راهکار بورس برای آموزش مردم/ سود بورس از همه بازارها بیشتر است

علی آقامحمدی مطرح کرد:

راهکار بورس برای آموزش مردم/ سود بورس از همه بازارها بیشتر است

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: سود بلندمدت بورس از همه بازارها بیشتر و میانگین چند سال اخیر آن 32 درصد بوده است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، علی آقامحمدی در برنامه گفتگوی ویژه خبری سه شنبه شب شبکه دو سیما با بیان اینکه در آینده، بازار سرمایه بازدهی بهتری خواهد داشت، گفت: زمانی که بورس رونق می گیرد افزون بر بازار ثانویه، وضع تولید نیز با تأمین منابع بهبود می یابد.

وی گفت: رونق بازار بورس، پیشرفت کشور را نیز در پی خواهد داشت.

آقامحمدی درباره عرضه سهام عدالت در بورس افزود: بر اساس مصوبه شورای عالی بورس 330 تعاونی سهام عدالت می توانند از کارگزاران بورس، نمایندگی بگیرند و به سهامداران در محلشان آموزش دهند.

وی گفت: برای آموزش دیگر شرکت های استانی سهام عدالت و سهامداران آن در آینده نزدیک یکی از شرکت های استانی که کارهای آن در حال انجام است وارد بورس می شود.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه سال گذشته فقط 680 هزار کد بورسی صادر شد، افزود: قرار است از شنبه به مدت یک ماه، میلیون ها کد بورسی صادر شود و زیرساخت های آن برای دریافت غیر حضوری کد بورسی به وسیله سهامداران انجام شده است.

وی گفت: سه شنبه این هفته حدود 150 هزار کد بورسی صادر شد که از شنبه این روند سرعت می گیرد.

آقامحمدی افزود: مردم به اظهار نظرهای منفی درباره آینده بورس توجه نکنند، اما مسئولان به نقدهای کارشناسان و آسیب شناسی آینده بورس توجه کنند.

وی گفت: اگر 100 هزار میلیارد تومان عرضه واقعی به وسیله دولت در بورس انجام شود نوسان های بورس، منظم می شود.

آقامحمدی افزود: نخستین عرضه باید به وسیله بانک ها انجام شود و دولت نیز 60 هزار میلیارد تومان از اموال بدون استفاده خود را عرضه کند.

وی گفت: آنچه که اهمیت دارد ورود سرمایه به بورس است و مالکیت گذشته آن مهم نیست.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: به علت محدود شدن بازارهای دیگر، افراد سرمایه های خود را وارد بورس می کنند که در پی آن و با رونق گرفتن بورس، خدمات بورسی، اشتغالزایی ایجاد خواهد کرد.

وی گفت: شورای عالی بورس برای سرعت دادن به امکان فروش سهام عدالت صدور کد بورسی را آغاز کرده است و پیش بینی می کنیم تا یک ماه آینده این امکان فراهم شود، اما مردم تا آن زمان آموزش های بورسی خود را کامل کنند.

آقامحمدی افزود: اگر بورس رونق بگیرد منابع بانک ها آزاد می شود و به طبقات متوسط به پایین اختصاص می یابد و شرکت های بزرگ نیز منابع مالی خود را از بورس تأمین می کنند.

وی گفت: 4 هزار شرکت از 74 هزار شرکت صنعتی کشور 80 درصد تولیدات صنعتی را تولید می کنند که باید تأمین مالی خود را در بورس انجام دهند.

آقامحمدی افزود: اکنون با سامان یافتن بازار بورس، خودروسازان که می گفتند دیگر خودروی کوچک تولید نمی کنیم اکنون با به کارگیری نهادی علمی کشور نخستین محصول خود را در این رده تا پایان سال معرفی می کنند در حالی که در گذشته چنین کاری سه سال و نیم زمان می برد.

وی گفت: خودروسازان چند پلتفرم را آماده کرده اند که در گذشته سابقه نداشته است و با به روز کردن ارزش دارایی های خود سرمایه چند برابری به دست آورده اند.

این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه باید به شرکت ها اجازه دهیم شرکت داری کنند، افزود: در گذشته، مدیریت در شرکت های بزرگ از جمله خودروسازان، بسته و بر اساس سیاست دولت بود، اما با شرایط جدید بازار سرمایه، مدیریت شرکت ها بر اساس اقتصاد پیش می رود.

وی گفت: سهامداران عدالت در روزهای نخست، اطلاعات خود را برای دریافت کد بورسی ارائه دهند و ثبت اطلاعات را به روزهای پایانی موکول نکنند.

آقامحمدی با بیان اینکه اکنون برای کسانی که سهام عدالت دریافت نکرده اند نمی توان کاری کرد، افزود: اگر دولت عرضه در بورس داشته باشد هیچ حبابی در بازار سرمایه شکل نمی گیرد، اما اگر عرضه ای انجام نشود هم حباب ایجاد می شود و هم خطرناک است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 182
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران