جشنواره 5 ستاره بانک گردشگری در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 517646 تاریخ : 1399/05/21-13:45:09
,7,
ذخایر ارز خارجی روسیه رکورد 12 ساله زد

با افزایش قیمت طلا

ذخایر ارز خارجی روسیه رکورد 12 ساله زد

ذخایر ارزی خارجی و طلای روسیه پس از افزایش 9 میلیارد دلاری در یک هفته، می تواند در ماه آگوست از رکورد 598 میلیارد دلار فراتر رود.

به گزارش بانک و صنعتبه نقل ازراشاتودی، طبق پیش بینی اقتصاددانان شرکت کننده در نظرسنجی ریا نووستی، ذخایر ارزی خارجی و طلای روسیه پس از افزایش 9 میلیارد دلاری در یک هفته، می تواند در ماه آگوست از رکورد 598 میلیارد دلار فراتر رود.

طبق آخرین گزارش بانک مرکزی روسیه، در پایان ماه قبل ذخایر ارزی روسیه به بالاترین سطح در 12 سال اخیر رسید و از 591.8 میلیارد دلار فراتر رفت. داده هایی که این هفته منتشر شد نشان داد که تنها ظرف 1 هفته این ذخایر 9.1 میلیارد دلار یا حدود 1.6 درصد جهش کرده است.

مهم ترین علت افزایش ارزش ذخایر روسیه رشد قیمت جهانی طلا و محاسبه مجدد ارزش ذخایر بر اساس قیمت های جدید بوده است.

بالاترین رکورد ذخایر ارزی روسیه در تاریخ این کشور در آگوست 2008 اتفاق افتاد و ارزش آن به 598.1 میلیارد دلار رسید. هرچند با وجود بحران اقتصادی جهان میزان آن ذخایر ظرف 3 ماه بیش از 100 میلیارد دلار کاهش یافت.

تحلیل گران پیش بینی می کنند تا پایان ماه آگوست میزان ذخایر ارزی خارجی و طلای روسیه می تواند از 600 میلیارد دلار هم فراتر برود.

سرگی گریشونین از آژانس رتبه دهی ملی روسیه می گوید: میزان این ذخایر می تواند به علت افت ارزش دلار هم بالا برود. او پیش بینی کرد میزان ذخایر ارزی روسیه به 448-450 میلیارد دلار و میزان ذخایر طلا به 152 میلیارد دلار برسد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 226
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران