در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 512495 تاریخ : 1399/02/20-17:15:07
,13,
دو عامل کلیدی در شاخص بذر گواهی شده گندم در ایران

قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی عنوان کرد:

دو عامل کلیدی در شاخص بذر گواهی شده گندم در ایران

قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی گفت: علت بالا در نظر گرفتن شاخص درصد بذر گواهی شده گندم در ایران، به دو عامل دمای بالا در مناطق تولید عمده گندم و آلودگی اراضی به آفات بازمی گردد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، عباس کشاورز در نشست بررسی روند اقدامات مبارزه با بیماری های گندم اظهار داشت: شاخص درصد بذر گواهی شده در کشورها متفاوت است؛ به طوری که در آمریکا این شاخص زیر 20 درصد، در اروپا زیر 35 درصد، در استرالیا نزدیک 30 درصد و در هند به 40 درصد می رسد.

قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه علت بالا در نظر گرفتن شاخص درصد بذر گواهی شده گندم در ایران، به دو عامل بازمی گردد، افزود: علت نخست به آن برمی گردد که در مناطق گرم مانند ایلام، خوزستان، هرمزگان و مناطقی که خیلی تابستان های گرمی دارند، معمولاً قدرت نگهداری بذر خودمصرفی کشاورزان، بسیار کم است و به تعبیری امکان نگهداری آن، مقدور نیست.

وی در ادامه به علت دوم اشاره و تصریح کرد: دوم به آلودگی برخی مناطق به آفات بازمی گردد؛ بنابراین تلاش می کردیم بذر سالم تر، ایمن تر و پاک تر در اختیار کشاورز قرار دهیم، اما تصور نکنید که متوسط شاخص درصد بذر گواهی شده گندم در ایران پایین است.

قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی در امور پروژه های زیربنایی و آب و خاک تأکید کرد: بر همین اساس الزامی است که در مبارزه با بیماری های گندم با دقت بیشتری عمل کنیم تا بتوانیم آسیب های احتمالی بذرگواهی شده گندم را کاهش دهیم.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 199
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران