جشنواره 5 ستاره بانک گردشگری در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 518281 تاریخ : 1399/06/03-11:30:37
,11,
دو ردیف آخر هواپیما به دلیل کرونا باید خالی بماند/برخورد با ایرلاین های متخلف

رییس سازمان هواپیمایی:

دو ردیف آخر هواپیما به دلیل کرونا باید خالی بماند/برخورد با ایرلاین های متخلف

رییس سازمان هواپیمایی با تاکید بر اینکه به دلیل پاندومی کرونا دو ردیف آخر هواپیما حین پرواز باید خالی بماند، گفت: اگر ایرلاینی از این دستور تخلف کند قطعا با آن برخورد می شود.

به گزارش بانک و صنعت، تورج دهقانی زنگنه رییس سازمان هواپیمایی در خصوص رعایت فاصله گذاری اجتماعی در پروازها، گفت: سازمان بین المللی هوانوردی «ایکایو» با همکاری سازمان بهداشت جهانی و انجمن شرکت های هواپیمایی «یاتا»، انجمن فرودگاه ها و بسیاری از انجمن های هوانوردی در خصوص بیماری کرونا و نقش صنعت هواپیمایی در قالب یک برنامه، اقداماتی انجام داده است.

وی ادامه داد: انجمن شرکت های هواپیمایی «یاتا» در این راستا نتایجی را منتشر کرده و اعلام کرده است که فاصله گذاری اجتماعی داخل هواپیما نیازی نیست که رعایت شود. اکنون در اکثر کشورها این دستورالعمل صادر و «یاتا» آن را برای همه کشورهای عضو فرستاده است.

رییس سازمان هواپیمایی کشوری ادامه داد: با این حال وزیر راه و شهرسازی دستور داد که دو ردیف آخر صندلی هواپیما حین پرواز باید خالی باشد، اولا اینکه به دلیل کاهش سفرها، ظرفیت هواپیما به آن حد نمی رسد که دو ردیف خالی نباشد ضمن اینکه نظارت سازمان روی انجام این دستور به صورت جدی وجود دارد.

معاون وزیر راه و شهرسازی، گفت: دستور است که دو ردیف آخر هواپیما باید خالی بماند و اگر ایرلاینی تخلف کند قطعا با آن برخورد می شود.

وی در خصوص اعلام به صرفه نبودن پروازها از سوی برخی ایرلاین ها هنگام پرواز با صندلی خالی نیز گفت: شرکت های هواپیمایی در مورد پرواز با ظرفیت 60 درصد مخالف هستند اما در جلسه ای مشترک ابلاغ شد که دو ردیف آخر هواپیما باید خالی بماند. هر مسافری که سوار هواپیما شد در صورت مشاهده عدم رعایت این دستور از داخل هواپیما با سازمان هواپیمایی تماس بگیرد و این تخلف را گزارش دهد، ما به وسیله نمایندگانی که در فرودگاه ها داریم این شکایت را یا در مبدا و یا در مقصد رسیدگی می کنیم.

مسافران پروازهای داخلی از عدم رعایت پروتکل های بهداشتی مربوط به ویروس کرونا در محیط فرودگاه و داخل پروازها شکایت دارند و آنچه از تجربه سفر خود مطرح می کنند مغایر دستورالعمل های سازمان بهداشت جهانی و حتی سازمان هواپیمایی کشوری است.

یک مسافر پرواز تهران- کیش از عدم تب سنجی در ترمینال 2 فرودگاه امام خبر داد و گفت: هنگام ورود به محیط ترمینال فاصله گذاری اجتماعی رعایت نمی شد و مسافران هنگام ورود به ترمینال تفاوتی را با دوران قبل از پاندمی کرونا شاهد نبودند.

وی ادامه داد: گفته می شود تب سنجی دستی در ترمینال های فرودگاه مهرآباد انجام می شود و ما امیدوار به انجام تب سنجی حرارتی از طریق دوربین های نصب شده بودیم اما به نظر نمی رسید که این مهم نیز انجام شود.

به گفته این مسافر، فاصله گذاری اجتماعی هنگام تحویل چمدان و اخذ کارت پرواز نیز رعایت نمی شد و وضعیت تهویه ترمینال هم مناسب نبود.

این مسافر با اعلام اینکه داخل هواپیما نیز شاهد تکمیل 100 درصدی ظرفیت بودیم، گفت: عجیب تر اینکه بسته بهداشتی شامل ماسک که قرار است به مسافران نیز داده شود حداقل در این پرواز به مسافران تعلق نگرفت. به بهانه کرونا کترینگ تعطیل بود و هیچ پذیرایی از مسافران حین پرواز انجام نمی شد.

مسافر پرواز تهران- مشهد یک شرکت هواپیمایی دیگر نیز از وضعیت داخل هواپیما گلایه کرد و گفت: تمام صندلی های هواپیما فروش رفته بود و فاصله گذاری اجتماعی به مفهومی که اعلام شد دو ردیف آخر هواپیما در هر پروازی برای اختصاص به مسافران مشکوک به کرونا یا بدحال تعلق بگیرد و باید خالی بماند رعایت نشده است.

این فرد با طرح این سوال که چرا در ابتدای شیوع ویروس کرونا بسیاری از ایرلاین ها از پرواز با ظرفیت 60 تا 40 درصد خبر دادند، گفت: بعد از آن هم اعلام شد ردیف آخر هواپیما خالی می ماند اما این موضوع هم رعایت نمی شود.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 200
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران