جشنواره 5 ستاره بانک گردشگری در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 518282 تاریخ : 1399/06/03-11:37:33
,5,
دو خط لوله سراسری انتقال گاز با حضور رییس جمهور افتتاح شد

دو خط لوله سراسری انتقال گاز با حضور رییس جمهور افتتاح شد

خطوط انتقال گاز نهم و ششم سراسری و پنج ایستگاه تقویت فشار گاز در مسیر عسلویه تا میاندوآب که ظرفیت انتقال گاز کشور را 110 میلیون مترمکعب در روز افزایش داده و امکان رشد صادرات گار را فراهم می کند، امروز با حضور حسن روحانی افتتاح شد.

به گزارش بانک و صنعت، امروز (دوشنبه) بهره برداری رسمی از مهم ترین پروژه های صنعت گاز در کریدور غرب و شمال غرب کشور با حضور «حسن روحانی» رئیس جمهوری، «بیژن زنگنه» وزیر نفت و «حسن منتظر تربتی» مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران در آستانه هفته دولت آغاز شد.

خظوظ انتقال گاز نهم و ششم سراسری و 5 ایستگاه تقویت فشار، از مهم ترین پروژه های صنعت گاز در کریدور غرب و شمال غرب کشور هستند که اجرای آن ها، روایتگر تلاش، همت، دانش و توانمندی فرزندان ایران در شرکت ملی گاز است.

این پروژه ها با سرمایه گذاری های داخلی و اطمینان به دانش و تکنولوژی بومی به سرانجام رسیده و گذر خط لوله از موانع طبیعی دشوار و پیچیده در غرب کشور از دیگر ویژگی های پروژه احداث خطوط انتقال گاز ششم و نهم سراسری است.

طول این دو خط سراسری 1850 کیلومتر است و در طول این مسیر، 5 ایستگاه تقویت فشار گاز در شهرستان های دیلم، بیدبلند، اهواز، حسینیه و کوهدشت نیز احداث شد که وظیفه تقویت فشار گاز طبیعی در این مسیر را بر عهده داشته، ضمن آن که 7 ایستگاه لانچر- ریسیور برای پیگرانی نیز در مسیر این پروژه، احداث شده است.

اجرای بخشی از پروژه خط انتقال ششم سراسری گاز از طریق سرمایه گذاری بخش خصوصی به روش BOT بوده است و در این مسیر، ایستگاه های شلمچه و نفت شهر نیز با ظرفیت انتقال 50 و 40 میلیون مترمکعب گاز در روز جهت اندازه گیری صادرات گاز در این پروژه احداث شده است.

پروژه خط انتقال گاز 56 اینچ نهم سراسری به طول 231 کیلومتر حد فاصل دهگلان- میاندوآب نیز به موازات خط انتقال گاز ششم سراسری از پارس جنوبی آغاز و تا مرز بازرگان در شمال غرب کشور در برنامه های توسعه ای شرکت ملی گاز ایران تعریف و اجرایی شد.

در واقع، برای تکمیل خطوط انتقال گاز کریدور غرب کشور، اولویت گستره دهگلان- میاندوآب خط نهم سراسری اجرا شد تا ضمن تقویت شبکه گازرسانی شمال غرب کشور، افزایش سهم صادرات را موجب شود.

طراحی و اجرای پروژه خط لوله ششم و نهم سراسری گاز تجسمی از اقتصاد مقاومتی با اتکا به دانش بومی است و جذب و بهره گیری از منابع بخش خصوصی، به کارگیری پیمانکاران داخلی و اجرای پروژه منطبق با استانداردهای جهانی، از دستاوردهای اجرای این پروژه است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 2445
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران