سازمان خصوصی سازی خانه پارسیان ، عبور از رمز عبور خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت یک سرویس خوب؛ سرآغاز پیروزی همراه بانک تمام عیار از خاک سرزمینم مهر تو قد کشیده آینده برای همه؛ انواع سپرده و تسهیلات نقش فناوری اطلاعات در تحقق افق 1404 ایران بیمه تجارت نو موسسه اعتباری کوثر
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
شماره: 410794 تاریخ : 1397/08/13-09:43:26
,12,5,
دومین روز از برگزاری هجدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت برق ایران

گزارش

دومین روز از برگزاری هجدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت برق ایران

دومین روز از هجدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت برق ایران در حالی برگزار شد که بازدید کنندگان با رویکرد آشنایی با دستاوردهای نوین صنعت برق از از این نمایشگاه بازدید کردند و در کنار آن نشست های خبری متعددی نیز برگزار گردید.

به گزارش خبرنگار بانک و صنعت ، دومین روز از هجدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت برق ایران در حالی برگزار شد که بازدید کنندگان با رویکرد آشنایی با دستاوردهای جدید صنعت برق در زمینه ترانسفورماتور، سیم و کابل ، ژنراتور و سایر دستاوردهای نوین صنعت برق از از این نمایشگاه بازدید کردند.

 

در حاشیه برگزاری دومین روز این نمایشگاه 3 نشست خبری با اصحاب رسانه، 1 نشست علمی و یک کارگاه آموزشی برگزار شد. نشست های برگزار شده به ترتیب با دکتر حقی فام معاون هماهنگی و توزیع توانیر و سخنگوی صنعت برق ، نشست چالش ها و راهکارهای تحقق اهداف صادراتی با حضور دکتر یزدان دوست سرپرست مرکز توسعه صادرات ، مهندس حائری معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی ، مهندس تیموری مدیرعامل شرکت توزیع برق استان تهران و همچنین کارگاه آموزشی انرژی های تجدیدپذیر توسط مهندس محمدنژاد برگزار شد.

 

دکتر حقی فام معاون هماهنگی و توزیع توانیر در نشست خبری در باب اصلاح نظام تعرفه ای و کارت انرژی گفت: اصلاح نظام تعرفه ای یک نیاز است و یکی از آیتم‌های نظام تعرفه‌ای، کارت انرژی است. لذا در این نظام هزینه برق مصرفی خارج از الگو با قیمت واقعی و بدون سوبسید (یارانه) محاسبه می شود.

وی در ادامه به در فشار بودن تامین هزینه‌های جاری صنعت برق تاکید کرد و گفت: قیمت تمام شده برق و هزینه نگهداری و حتی هزینه تحویل برق مشترکین در زمینه انشعاب؛ در فشار است. لذا برای تامین هزینه‌های انشعاب آنچه که در کشور هزینه می‌شود حدود 2 تا 3 برابر بیشتر از هزینه‌ای است که از مشترکین دریافت می‌شود، در کل در هزینه انشعاب و هزینه جاری که مربوط به انرژی است دچار محدودیت هستیم. همچنان که هزینه تمام شده برق 110 تومان برای هر کیلووات ساعت است ولی از مشترکین 66 تومان دریافت می شود.

دکتر حقی فام

 

مهندس تیموری مدیرعامل شرکت توزیع برق استان تهران نیز آماری از وضعیت تلفات انرژی در سطح استان و کارهای صورت گرفته برای جلوگیری از این تلفات در سال آینده خبر داد.

وی در ادامه با ارائه آمار از میزان انرژی های مصرف شده تا پایان شهریور سال جاری در بخش های مختلف با عناوین خانگی 1989 مگاوات ساعت ، عمومی 509 مگاوات ساعت ، کشاورزی 984 مگاوات ساعت ، صنعت 2204 مگاوات ساعت ، تجاری 686 مگاوات ساعت ، آزاد 25 مگاوات ساعت و معابر 106 مگاوات ساعت گفت: بیشترین مصرف مربوط به بخش صنعت و کمترین مصرف انرژی مربوط به بخش آزاد است.

تیموری با تاکید بر برق دزدی های صورت گرفته در سطح استان گفت: در حال حاضر 90 هزار انشعاب غیر مجاز به صورت مشهود و غیرمشهود در سطح استان وجود دارد که برای مقابله با آنها تدابیری نیز اندیشیده شده است.

مهندس تیموری

 

همچنین در این روز گارگاهی با عنوان انرژی های تجدیدپذیر توسط ش رک ساتبا برگزار شد که در این کارگاه مهندس محمدزاده نحوه استفاده از این انرژی ها و میزان تولید و مصرف آن در آسیا و اروپا را تشریح کرد.

 

مهندس محمدزاده

 

هجدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت برق ایران  به مدت 4 روز ( 11 تا 14 آبان ) با حضور 483 شرکت داخلی و خارجی در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران پذیرای بازدیدکنندگان است.ارسال به دوستان با استفاده از:
Memory usage: 213
رمزت رو فریاد بزن موسسه اعتباری ملل بیمه جامع مجتمع های مسکونی بیمه پارسیان اقشار جدید برخوردار از حمایت های تأمین اجتماعی بانک صنعت و معدن پست بانک ایران بانک خاورمیانه