سازمان خصوصی سازی طرح اعتباری نوید پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت یک سرویس خوب؛ سرآغاز پیروزی همراه بانک تمام عیار بیمه تجارت نو موسسه اعتباری کوثر
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
شماره: 265507 تاریخ : 1395/11/07-03:26:34
,10030,
دولت یازدهم در اشتغالزایی سیاست درست و موفقی داشته است.

دولت یازدهم در اشتغالزایی سیاست درست و موفقی داشته است.

پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از ورود بیش از یک میلیون و 200 هزار نفر به بازار کار در شش ماهه نخست سال خبر داد و گفت: علائم ایجاد 628 هزار شغل نشانگر آن است که دولت یازدهم در اشتغالزایی سیاست درست و موفقی داشته است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، علی ربیعی امروز (چهارشنبه) در همایش رشد فراگیر، چالش ها و راهکارها که در مجموعه تلاش برگزار شد، اظهار کرد: رشد فراگیر اقتصادی مهمترین استراتژی دولت یازدهم است که همه اقشار جامعه به ویژه محرومان را در بر می گیرد.

وی با اشاره به افزایش دو درصدی  مشارکت اقتصادی در تابستان امسال گفت: این افزایش به معنای افزایش امید در جامعه است.

وزیر کار ادامه داد: دولت تدبیر و امید وارث دورانی نیروی کار انباشته از سالهای قبل است و امروز با هجوم جمعیت دانش آموختگان روبروست.

به گفته ربیعی، ذائقه کارجویان به دلیل تحصیل تغییر کرده است در حالی که واقعیت مشاغل هم در بازار کار تغییر کرده و فاصله میان عرضه و تقاضا ایجاد شده است.

ربیعی در عین حال با بیان اینکه امروز دیگر کارهایی نظیر جاده سازی یا ساخت ساختمان های بزرگ اشتغال ایجاد نمی کند، خاطرنشان کرد: زمانی تصور می شد که خصوصی سازی راهکار توسعه اقتصاد ایران است اما همه اینها منجر به توسعه نشد چون با هزاران میلیارد دلار نفتی و میلیون‌ها نیروی انسانی به جایگاهی رسیدیم که امروز هستیم.

وزیر کار با بیان اینکه رشد باید به کاهش فقر بیانجامد و با وقوع آن فاصله طبقاتی تنزل یابد، افزود: نتایج نشان می دهند که مواهب و ثروتها به شکل عادلانه توزیع نشده اند و سیاستهای صدقه ای رفاهی در جهت مبارزه با فقر نبود.

او به اتکای اقتصاد ایران به نفت اشاره و تصریح کرد: در چنین جامعه ای اشتغال بسیار پایین است و به توزیع نابرابر دامن می زند.

به اعتقاد ربیعی، پاشیدن پول هیچ جا دردی دوا نمی کند و تنها موجب فساد می شود بنابر این باید به سمت استراتژی رشد حرکت کرد و رشد متکی بر مزیت نیروی انسانی و توانمندسازی انسانها را دنبال کرد.ارسال به دوستان با استفاده از:
Memory usage: 156
کسب رتبه یک توانگری مالی توسط بیمه سرمد موسسه اعتباری ملل پست بانک ایران بانک خاورمیانه