در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 518481 تاریخ : 1399/06/05-15:42:35
,17,
دولت پارسال 550 هزار شغل ایجاد کرد

شریعتمداری اعلام کرد:

دولت پارسال 550 هزار شغل ایجاد کرد

وزیر کار گفت: با تحلیل اشتغال 550 هزار نفره سال 1398 به این نتیجه می رسیم، بخش قابل توجهی از ایجاد اشتغال در کشور عمدتا از هدایت و نظارت دولت حاصل شده است.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی، محمد شریعتمداری در نشست ویدئو کنفرانس با معاونین و مدیران کل استانی، شفافیت و مبارزه با فساد را محور اصلی فعالیت ها و در رأس همه امور این وزارتخانه دانست و اظهار داشت: فعالیت های مجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در همه سطوح ستادی و استانی باید در شفاف ترین شکل ممکن انجام شود.

وی با بیان اینکه فعالیت مجریان باید آشکار و برای مردم محسوس باشد، گفت: مدیران تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ها باید اصل کار خود را بر مردم داری، خدمت به جامعه، مشارکت و ارتباط با مخاطبان هدف و مبارزه با فساد قرار دهند.

شریعتمداری با تاکید بر ضرورت ارتباط مستمر مدیران کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی استان ها با تمامی سطوح مردم و جامعه کارگری و کارفرمایی، تصریح کرد: مدیران باید مسائل مردم را بشنوند، در فضای مجازی حاضر و در حوزه کاری خود پاسخگو باشند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: مدیران کل استان ها، سفیرانی هستند که خدمات مجموعه این وزارتخانه را به مردم اطلاع رسانی و با دریافت و تبادل اطلاعات، آگاهی بخشی را در جامعه ترویج می کنند.

شریعتمداری در این نشست از مدیران کل استان ها خواست تعامل و ارتباط خود را با نمایندگان مجلس، استانداران، ائمه جماعت و دیگر مسئولان گسترش دهند.

وی خاطر نشان کرد: باتوجه به نامگذاری سال 99 به عنوان سال جهش تولید، 33 برنامه در مجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در 8 سرفصل ارائه شده که باید سرلوحه همه مدیران کل استان ها قرار گیرد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بر ارائه مطلوب خدمات دولت و اطلاع رسانی آن به مردم تاکید کرد و آن را امید آفرین خواند و گفت: کار برای خدا و خدمت به خلق منت ندارد و باید کریمانه باشد، اگر می گوئیم خدمات را منتشر کنید برای ایجاد امید و برطرف کردن یأس و خاموش کردن صدای کسانی است که همواره بر طبل نا امیدی می کوبند.

وی اظهار داشت: در سال پایانی دولت باید از تمام ظرفیت ها برای انعکاس اقدامات انجام شده، استفاده شود.

شریعتمداری بر توسعه دولت الکترونیک، جلوگیری از مراجعه حضوری مردم و فراهم شدن زیرساخت های لازم تاکید کرد.

وی با بیان اینکه پایان دادن به همه پروژه های نیمه تمام هدف این وزارتخانه است، گفت: برای یک سال باقیمانده دولت برنامه های مشخصی دارم که بر اساس اولویت ها پیگیری می کنم.

شریعتمداری تاکید کرد: تمام تلاش خود را به کار می بندیم تا همه پروژه ها در این فرصت محدود به نتیجه برسد.

کارورزی، مشوق های بیمه ای و یارانه دستمزد مهمترین ابزارهای کاهش هزینه های اشتغال

وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی خاطر نشان کرد: با توجه به نیاز اقتصاد کشور به سرمایه گذاری باید شرایطی فراهم کرد که منابع مردم به سمت فعالیت های تولیدی، اشتغال زا و تولید کالا و خدمات هدایت شود.

وی تشریح کرد: با تحلیل اشتغال 550 هزار نفره سال 1398 به این نتیجه می رسیم، بخش قابل توجهی از ایجاد اشتغال در کشور عمدتاً از هدایت و نظارت دولت حاصل شده است.

شریعتمداری گفت: یکی از اقداماتی که در زمینه رشد اقتصادی و اشتغال کشور می تواند مؤثر باشد فعال کردن کارگروه اشتغال استان و ابلاغ مرحله پنجم اشتغال روستایی است.

وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی از مدیران تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ها خواست مجموعه منابعی که به ایجاد اشتغال منجر شده را در قالب دفترچه ای منتشر و نسبت به اطلاع رسانی اقدامات در سطح استان اقدام کنند.

وی با بیان اینکه کارورزی، مشوق های بیمه ای و یارانه دستمزد مهمترین ابزارهای کاهش هزینه های اشتغال در کشور است بر توجه ویژه به این موارد تاکید کرد و حمایت و توجه به مهارت آموزی در استان ها را خواستار شد.

شریعتمداری با اعلام اینکه در حوزه کارآفرینی زمینه لازم برای تشکیل باشگاه کارآفرینان در 20 استان دیگر فراهم شده است، گفت: تا پایان سال باید همه استان ها این باشگاه ها را تشکیل دهند و تا حد ممکن در کسب و کارهای جدید از نیروهای جوان استفاده شود.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 173
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران