صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 521708 تاریخ : 1399/07/30-13:56:27
,10028,
دولت و حاکمیت پشتیبان و حامی جمعیت هلال احمر هستند

همتی:

دولت و حاکمیت پشتیبان و حامی جمعیت هلال احمر هستند

رئیس جمعیت هلال احمر گفت: دولت، حاکمیت و همه ارکان نظام سنگ تمام گذاشته و از جمعیت هلال احمر حمایت می کنند زیرا ارزش خدمات یک سازمان مردمی در حمایت از محرومان و نیازمندان جامعه به دور از مسائل سیاسی، کاملا واضح و مشخص است.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، این مطلب را کریم همتی در بازدید از سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر عنوان و بر لزوم تقویت توان داوطلبی، شفافیت در ارائه گزارش هزینه کرد کمک های مردمی و همچنین انعکاس مناسب خدمات این سازمان در رسانه ها به منظور ارتقای اعتماد عمومی به هلال احمر تاکید کرد.

وی در این بازدید از خدمات این سازمان و اعضای آن که همراه با مردم و برای مردم نیازمند تلاش می کنند، قدردانی کرد و افزود: در شرایط اقتصادی موجود در کشور، خدمات حمایتی و معیشتی سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر مایه مباهات است.

آمادگی تمام ارکان جمعیت برای حضور در صحنه حوادث و بحران های احتمالی

رئیس جمعیت هلال احمر تاکید کرد: آنچه از خدمات جمعیت هلال احمر برای مردم ملموس است، خدمات این جمعیت در حوزه امداد و نجات در حوادث و بحران های کشور است و مردم اطمینان داشته باشند در هر حادثه و بحرانی، همه ارکان جمعیت و حوزه های مختلف، در اولین و کوتاهترین زمان ممکن در صحنه حادثه حاضر خواهند بود و برای خدمت رسانی پای کار بوده و از آمادگی لازم برخوردارند.

همتی افزود: رابطه تنگاتنگی میان دو حوزه جوانان و سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر در زمینه جذب و ورود افراد داوطلب به هلال احمر وجود دارد. در واقع سازمان جوانان درگاه ورودی داوطلبان به جمعیت هلال احمر است به همین دلیل نیز آبان ماه امسال مراسم تحلیف جوانان را برگزار خواهیم کرد.

ضرورت استفاده از ظرفیت نهفته در سازمان داوطلبان هلال احمر

وی با تاکید بر وجود ظرفیت نهفته اجتماعی در سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر خاطرنشان کرد: رفع برخی مسائل موجود در سازمان داوطلبان و ارتقای خدمات این سازمان از اولویت های هلال احمر است و در این زمینه از ظرفیت های خیرین هم می توانیم استفاده کنیم. در حال حاضر توان همه حاکمیت های جهان برای رفع مشکلات جوامع کاهش یافته و برای برداشتن باری از دوش مردم محروم، باید از ظرفیت خیرین و داوطلبان استفاده شود. در واقع سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر حلقه واسط بین خیرین و نیازمندان است.

حوزه داوطلبی باید تقویت شود

همتی بر ضرورت تقویت حوزه داوطلبی در کنار حوزه حمایتی در سازمان داوطلبان جمعیت هم اشاره کرد و افزود: در حوزه داوطلبی هر چه بتوانیم استفاده بیشتری از ظرفیت خیرین و داوطلبان داشته باشیم و خیرین بیشتری را در ارائه خدمات به مردم محروم با خود همراه کنیم، کار ارزشمندتری انجام داده ایم.

وی گفت: بنابراین لازم است بر موضوع کمیت داوطلبان هم تمرکز کرده و تعداد داوطلبان جمعیت را برای ارتقای خدمات خود، افزایش دهیم. در این زمینه اگر نیاز به اصلاح ساختارها هم وجود دارد، باید پیگیری لازم انجام شود و همه حوزه های جمعیت هلال احمر باید برای تقویت سازمان داوطلبان تلاش کنند.

لزوم حفظ حرمت داوطلبان همکار با جمعیت و مراجعه کنندگان برای دریافت خدمات

رئیس جمعیت هلال احمر در ادامه بر لزوم حفظ حرمت داوطلبان همکار و همراه با جمعیت و همچنین مراجعه کنندگان به جمعیت برای دریافت هر نوع کمک، تاکید کرد و افزود: علاوه بر این، ارزش خدمات داوطلبان جمعیت در برنامه ها و طرح ها باید مشخص و مستندسازی شود. در دولت هم تاکید بر این است که آمار ارائه شده از ارگان ها به شکل شفاف اعلام شود.

شفافیت در نحوه هزینه کرد کمک های مردمی، اعتماد اجتماعی به هلال احمر را ارتقا می دهد

همتی همچنین بر ضرورت انعکاس خدمات ارائه شده و هزینه کرد کمک های مردمی و خیرین در حوادث و بحران ها به شکل شفاف در جامعه تاکید و خاطرنشان کرد: باید برای مردم جامعه مشخص باشد که به طور مثال 61 میلیارد تومان کمک های مردمی در دوران شیوع ویروس کرونا که از سوی جمعیت هلال احمر جمع آوری شده به چه شکل هزینه و مصرف شده است، نحوه هزینه کرد کمک های غیر نقدی نیز باید شفاف ارائه شود تا از این طریق بتوانیم میزان اعتماد اجتماع به جمعیت هلال احمر را ارتقا دهیم.

رئیس جمعیت هلال احمر خواستار پررنگ تر کردن حضور خیریه ها در اجرای طرح ها و برنامه های حمایتی سازمان داوطلبان شد و در ادامه بر انعکاس اخبار خدمات ارائه شده از سوی حوزه های جمعیت هلال احمر از جمله طرح «نذر آب 3» و ... در رسانه ها و همچنین در حوزه فدراسیون جمعیت های ملی صلیب سرخ و هلال احمر تاکید کرد.

همتی گفت: رئیس جمهوری برای سومین بار از خدمات جمعیت هلال احمر در طرح های نذر آب، نذر سلامت و اورهال کردن بالگردهای جمعیت تقدیر ویژه کرده است، من هم از خدمات سازمان داوطلبان و تمام همکارانمان در این حوزه تقدیر و تشکر می کنم.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 165
نحستین ، بزرگترین شد محله ویلایی پرنیان اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران