صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 517743 تاریخ : 1399/05/23-11:00:21
,2,
دولت برای اجرای طرحی در بخش مسکن با هدف افزایش ساخت و ساز پیشقدم شود

دولت برای اجرای طرحی در بخش مسکن با هدف افزایش ساخت و ساز پیشقدم شود

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، بر ضرورت پیگیری دولت در حوزه اجرای طرحی در بخش مسکن با هدف افزایش ساخت و ساز تاکید کرد و گفت: افزایش سقف تسهیلات مسکن کارساز نیست.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از روابط عمومی بانک مسکن، بهروز محبی نجم آبادی با بیان اینکه مسکن در شرایط فعلی به مثابه یک معضل و مشکل در اقتصاد کشور باید دیده شود، گفت: با توجه به اینکه در سال های اخیر تامین مسکن برای مردم به ویژه اقشار ضعیف جامعه سخت شده باید برای رفع این مسئله بسته ویژه ای آماده شود.

نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی، با تاکید اینکه دولت باید برنامه مشخصی برای تولید مسکن داشته باشد، افزود: هنوز بحث محدودیت مالکیت مسکن حل نشده در حالی که این خود می تواند تحرک عظیمی در بازار ایجاد کند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با تاکید بر اینکه بسیاری از خانه ها در اختیار چند نفر خاص است، گفت: پیگیری بحث محدودیت مالکیت مسکن می تواند بازار را از دست درازی دلالان دور کند.

وی با بیان اینکه در بحث ساماندهی بازار مسکن دیگر فرصت آزمون و خطا نداریم، تصریح کرد: دولت باید یک بار برای همیشه طرح مشخصی در بحث مسکن ارایه کرده و اجرای آن را استارت بزند.

وی ادامه داد: در بخش مسکن موضوع مهم دیگری که می تواند بازار را به سمت تعادل قیمتی هدایت کند بحث اخذ مالیات از خانه های خالی است که در این رابطه باید شناسایی خانه های خالی به درستی انجام شود.

این عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در بخش مسکن باید ارایه تسهیلات متناسب با شرایط اقتصادی کشور صورت بگیرد، گفت: اینکه سقف تسهیلات برای کمک به خانه دار شدن مردم افزایش یابد کارساز نیست در این رابطه دولت باید به قدرت مالی افراد وام گیرنده برای بازپرداخت تسهیلات نیز توجه کند در این صورت بازار مسکن متعادل خواهد شد.

وی ادامه داد: ما باید به سراغ مدل هایی مانند مسکن مهر تحت عنوان مسکن انقلاب برویم با این تفاوت که الزام رفع ایرادات قبلی باید مدنظر باشد.

عضو کمیسیون برنامه بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی یادآور شد: با توجه به مشکلات فعلی اقتصاد کشور و تشدید آمار بیکاری دولت باید برنامه ویژه ی برای مسکن داشته و به این ترتیب طبق قانون اساسی خانه دار کردن مردم را تسهیل کند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 136
نحستین ، بزرگترین شد محله ویلایی پرنیان اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران