جشنواره 5 ستاره بانک گردشگری در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 445842 تاریخ : 1397/10/23-19:05:42
,17,5,
دور زدن تحریم صادرات نفت بوسیله بازار سایه

معاون وزیر نفت:

دور زدن تحریم صادرات نفت بوسیله بازار سایه

معاون امور بین الملل وزیر نفت گفت: در زمان تحریم، شرایط برای حفظ بازار نفت ساده نیست اما خوشبختانه ایران اکنون به بازارهای سایه ای دست یافته که می توان از آنها برای صادرات نفت استفاده کرد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت ، «امیرحسین زمانی نیا» عصر یکشنبه در سیزدهمین همایش سالانه اتحادیه صادرکنندگان فرآورده های نفت، گاز و پتروشیمی با بیان اینکه در جنگ نابرابر اقتصادی قرار گرفته ایم، افزود: شرایط برای حفظ بازار نفت ساده نیست اما برخی مسایل ما را سورپرایز کرده است.

وی ادامه داد: «روزی نیست که 5 یا 6 خریدار جدی نفت به من مراجعه نکنند که البته به دلیل اینکه کارم فروش نفت نیست آنها را به امور بین الملل شرکت ملی نفت هدایت می کنم؛ ما بازارهای سایه ای یافته ایم که نمی خواهم درباره آنها توضیح دهم زیرا دشمنان از آن اطلاعات سواستفاده خواهند کرد.»

معاون امور بین الملل وزیر نفت افزود: در شرایط بدی قرار نداریم و با قدرت با تحریم ها مقابله می کنیم و در این جنگ موفق خواهیم شد.

 ضرورت تشکیل اتاق فکر صادرات فرآورده های نفتی 

وی همچنین افزود: برای صادرات فرآورده های نفتی فرصت های بسیاری وجود دارد که از همه آنها استفاده نشده است. 

معاون وزیر نفت در امور بین الملل با بیان اینکه باید اتاق فکر صادرات فرآورده های نفتی تشکیل شود، افزود: برای صادرات این فرآورده ها باید به سراغ بازارهای جدید رفت. 

وی افزود: در کشورهای همسایه مانند عراق، ترکیه و افغانستان فرصت های زیادی وجود دارد که صادرکنندگان می توانند از آنها استفاده کنند. 

 اروپا همچنان دنبال اجرای سازوکار مبادله مالی

معاون وزیر نفت در امور بین الملل درباره سازوکار مبادله مالی با اروپا نیز گفت: «با تماس های روزانه، این موضوع را از اروپایی ها پیگیری می کنیم؛ اگر چه اروپایی ها با نفوذ آمریکا درگیرند اما در اروپا کسی نگفته که اجرای آن ناممکن است.» 

وی ادامه داد: «به نظرم زمان زیادی نداریم تا این ساز و کار به نتیجه برسد.» 

معاون وزیر نفت در امور بین الملل اظهار داشت: اگر این سازوکار به نتیجه برسد کمک کننده خواهد بود اما حلال همه مشکلات کشور به شمار نمی رود. 

زمانی نیا افزود: راه اندازی این سازوکار به گسترش روابط تجاری و مالی با اروپا و دیگر شرکای تجاری کشور کمک خواهد کرد. 

وی تاکید کرد: امیدواریم اروپا از فرصت هایی که وجود دارد استفاده کند.

 معاون وزیر نفت در امور بین الملل اضافه کرد: اتحادیه اروپا به علت خروج آمریکا از معاهدات بین المللی به این نتیجه رسیده که لازم است در روابط با آمریکا مستقلانه تر عمل کند. ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 196
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران