صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 520775 تاریخ : 1399/07/14-13:02:49
,10028,10029,
دنبال انتقال 16 میلیون دوز واکسن آنفلوآنزا به کشور هستیم

مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو:

دنبال انتقال 16 میلیون دوز واکسن آنفلوآنزا به کشور هستیم

مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو گفت: واکسن آنفلوآنزا را اسفند سال گذشته سفارش دادیم و امسال تا تیر ماه نیز سفارش ها ادامه یافت و اکنون پول واکسن بلوکه نشده و دو الی سه بار این پول مرجوع شده و اکنون دنبال مسیر حمل ونقلی هستیم که بتوانیم همه 16 میلیون دوز را وارد کنیم.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از سازمان غذا و دارو، سید حیدر محمدی درباره آخرین وضعیت واکسن آنفلوآنزا افزود: سال گذشته در این فصل یک میلیون و 600 هزار دوز واکسن آنفلوآنزا وارد کردیم، اما امسال با توجه به شرایط، میزان واردات 10 برابری پیش بینی شد و قرار بود 16 میلیون دوز واکسن آنفلوآنزا وارد کشور شود که تاکنون به دلیلی مشکلات تحریم، یک میلیون و 500 هزار دوز وارد و در مراکز بهداشت برای زنان باردار، گروه های پرخطر و کادر بهداشت و درمان توزیع شده است.

تلاش برای واردات واکسن آنفلوآنزا تا آخر آبان

وی بیان کرد: تلاش می کنیم تا آخر آبان ماه که فصل طلایی تزریق واکسن است، این واکسن وارد شود، اما فعلا یک میلیون و 500 هزار دوز وارداتی به صورت رایگان به مراکز بهداشتی توزیع شد تا بر اساس اولویت به مردم تزریق شود، اما اگر مقادیر بعدی وارد شود برای افراد مسن و کودکان 5 ماه تا 6 سال به مبلغ 44 هزار تومان عرضه می شود.

تولید داروهای موثر بر کرونا

محمدی گفت: جزو معدود کشورهایی هستیم که با شیوع بیماری کرونا داروهای آن را تولید کردیم. در حال حاضر رمدسیویر، فاوپیراویر، توسیلیزومب در داخل تولید می شود و تنها در داروخانه های بیمارستانی قابل تهیه است. بنابراین بیمارستان ها نباید بیماران را برای تهیه این داروها روانه مراکز دیگر کنند.

مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو اظهار کرد: این داروها را در بیمارستان ها به میزان زیاد توزیع کرده ایم و با توجه به وفور دارو اکنون قصد صادرات هم داریم و اگر مراکز درمانی و بیمارستانی کمبود دارند به سازمان غذا و دارو اطلاع دهند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 177
طرح آرامش اپلیکیشن پرداخت صاپ پست بانک ایران