در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 520556 تاریخ : 1399/07/10-15:43:10
,1,
دفتر حمایت از نوآوری بانک کارآفرین در صندوق نوآوری و شکوفایی آغاز به کار کرد

دفتر حمایت از نوآوری بانک کارآفرین در صندوق نوآوری و شکوفایی آغاز به کار کرد

دفتر حمایت از نوآوری بانک کارآفرین، طی مراسمی با حضور دکتر محمدرضا فرزین مدیرعامل این بانک و دکتر علی وحدت رییس صندوق نوآوری و شکوفایی، فعالیت خود را رسماً آغاز کرد.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از روابط عمومی بانک کارآفرین، دکتر محمدرضا فرزین مدیرعامل این بانک در این مراسم گفت: موضوع تامین مالی شرکت های دانش بنیان و استارت آپی از ابتدای سال جاری در دستور کار بانک قرار گرفته است. به موجب تفاهمنامه ای که در تیر ماه امسال با صندوق نوآوری و شکوفایی به امضا رسید، از فرصت های بازار سرمایه به منظور حمایت از شرکت های دانش بنیان استفاده خواهیم کرد.

فرزین همچنین گفت: بانک کارآفرین در برنامه دوساله 1400-1399، بر حمایت از فعالیت های فناورانه، نوآورانه و خطرپذیر تمرکز دارد. افتتاح این دفتر در محل صندوق نوآوری و شکوفایی گام موثری در این زمینه به شمار می رود.

وی در ادامه افزود: دفتر حمایت از نوآوری بانک کارآفرین که فعالیت خود را از امروز به صورت رسمی آغاز کرده، درگاهی برای تسهیل و تسریع ارتباط بانک با شرکت های متقاضی خدمات بانکی به شمار می رود که در آینده نزدیک فعالیت های خود را توسعه خواهد داد.

مدیرعامل بانک کارآفرین در بخش پایانی سخنان خود گفت: بانک کارآفرین آمادگی دارد که با ارائه مشاوره مالی به شرکت های دانش بنیان و استارت آپی، بستر لازم جهت ارائه طیف وسیعی از خدمات بانکی به این شرکت ها را تامین نماید.

در بخش دیگری از این مراسم دکتر علی وحدت رییس صندوق نوآوری و شکوفایی طی سخنانی گفت: تامین مالی حوزه نوآوری تنها با تکیه بر منابع دولتی و حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی امکانپذیر نیست. به همین دلیل توافق هایی با نظام بانکی کشور برای حمایت جامع و کامل از طرح های بزرگ شرکت های دانش بنیان صورت گرفته است.

وی در ادامه فعالیت های صندوق طی سال گذشته را تشریح کرد و افزود: تامین مالی شرکت های کوچک، با حمایت صندوق های نوآوری انجام شده است. همچنین در 20 ماه گذشته نزدیک به سه هزار میلیارد تومان از طرف بانک های عامل به شرکت های دانش بنیان پرداخت شده است.

وحدت در بخش دیگری از سخنان خود ضمن قدردانی از بانک کارآفرین جهت ورود به حوزه فناوری گفت: همکاری صندوق نوآوری و شکوفایی با بانک کارآفرین بر دو محور ارائه تسهیلات و ضمانتنامه و همچنین انتشار اوراق و استفاده از بازار سرمایه برای تامین مالی شرکت های متقاضی استوار خواهد بود.

گفتنی است در مراسم آغاز مرحله سوم حمایت از کسب وکارهای آسیب دیده از کرونا ویژه شرکت های دانش بنیان متوسط و بزرگ که روز یکشنبه 29 تیر ماه برگزار شد، طی تفاهمنامه همکاری با صندوق نوآوری و شکوفایی، اعطای تسهیلات به شرکت های دانش بنیان با نرخ سود 9 درصد در دستور کار بانک کارآفرین قرار گرفت.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 207
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران