جشنواره 5 ستاره بانک گردشگری در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 519367 تاریخ : 1399/06/23-12:14:15
,17,
دستور ساماندهی قیمت لفاف و pp گرید فیلم مورد مصرف صنایع غذایی با اولویت افزایش عرضه در بورس

دستور ساماندهی قیمت لفاف و pp گرید فیلم مورد مصرف صنایع غذایی با اولویت افزایش عرضه در بورس

معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: وضعیت افزایش قیمت لفاف تولید شده از pp گرید فیلم مورد مصرف صنایع غذایی با اصلاح سهمیه ها و افزایش عرضه این گرید در بورس ساماندهی خواهد شد.

به گزارش بانک و صنعت، مهدی صادقی نیارکی در نشست مشترک با نمایندگانی از انجمن های صنایع غذایی، شیرینی و شکلات، روغن و صنایع چاپ و بسته بندی با اشاره به نگرانی صنایع غذایی از نوسانات قیمت لفاف تولید شده از pp گرید فیلم در بورس گفت: مشکلات تولیدکنندگان برای استفاده از این ماده اولیه بررسی و مقرر شد دفتر تخصصی با اصلاح سهمیه و اتخاذ تدابیری برای افزایش عرضه این محصول در بورس نسبت به رفع مشکلات پیش روی صنایع غذایی اقدام کند.

به گفته وی پلی پروپیلن گرید فیلم در اغلب صنایع غذایی برای بسته بندی بکار می رود و نوسانات شدید قیمتی این محصول بر افزایش هزینه تولید بسیار اثر گذار است و با افزایش عرضه این محصول در بورس، بخش عمده ای از مشکلات تولیدکنندگان در صنایع غذایی مرتفع می شود.
معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت در ادامه با اشاره به پیگیری های انجام شده برای تامین مواد اولیه مورد نیاز صنایع راهبردی تصریح کرد: هماهنگی های لازم با بانک مرکزی و گمرک برای تزریق مواد اولیه به صنایع غذایی در حال انجام است و امیدوارم شرایط ویژه ای برای تامین مواد اولیه مورد نیازصنایع راهبردی در نظر گرفته شود.
صادقی نیارکی تامین امنیت غذایی را یکی از مهمترین سیاست های دولت توصیف کرد و گفت: تامین مواد اولیه مورد نیاز صنایع غذایی در کنار تامین کالاهای اساسی ضروری است و در تلاش هستیم برای جلوگیری از هرگونه خللی در تولید واحدهای صنعتی، نیازمندی های صنایع را مرتفع نماییم.

معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت با تشریح شرایط اقتصادی کشور، حمایت از صنایع راهبردی را مهمترین اولویت وزارت صمت برشمرد و اظهار امیدواری کرد با حفظ روند تولید صنعتی ، در آینده ای نزدیک از این شرایط سخت عبور نماییم.

گفتنی است ؛ در این نشست نمایندگان تشکل های مختلف صنایع غذایی با طرح مهمترین دغدغه های پیش روی صنعت خواستار همکاری دولت برای تامین مواد اولیه مورد نیاز و تسریع در ترخیص مواد اولیه از گمرک شدند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 209
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران