تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 517893 تاریخ : 1399/05/26-11:06:21
,17,
دسترسی مردم به اطلاعات حقوق و مزایای همه مدیران وزارت کار

شریعتمداری خبر داد:

دسترسی مردم به اطلاعات حقوق و مزایای همه مدیران وزارت کار

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: به تدریج و در مدت 2 ماه، حقوق و مزایا، پیشینه کاری و زندگی همه مدیران شاغل در مجموعه های مرتبط با این وزارتخانه در دسترس و نظارت عموم قرار خواهد گرفت.

به گزارش بانک و صنعت، محمد شریعتمداری در ارتباط تصویری با بخش خبری 21 شبکه یک سیما درباره افتتاح سامانه های شفافیت این وزارتخانه اظهار داشت: یکی از مهم ترین برنامه های دولت، حرکت در جهت شفافیت به عنوان یکی از راه های جلوگیری از فساد و استفاده از خرد جمعی مردم در اداره امور حکومتی است.

وی با اشاره به اینکه سامانه شفافیت در مجموعه فعالیت های اقتصادی و خدماتی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مستقر شده است، ادامه داد: امروز از 6 سامانه دیگر در حوزه فعالیت های سازمان های بهزیستی و تأمین اجتماعی و صندوق بازنشستگی کشوری رونمایی کردیم که در سایت اصلی این وزارتخانه بسیاری از اطلاعات مورد نیاز مردم وجود دارد.

شریعتمداری افزود: این سامانه های هوشمند فعالیت های اجرایی در مجموعه صندوق های بازنشستگی کشوری است و ستاد و سازمان های وزارتخانه در مجموعه 32 سامانه اصلی و چند زیر سامانه قرار دارند که چراغ راه مدیریت برای پیشرفت امور هستند و از طرفی نظارت عمومی و اجتماعی مردم را بر فعالیت های اقتصادی وزارت تعاون فراهم می کند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در ستاد سازمان ها، 10 سامانه؛ در شرکت سرمایه گذاری سازمان تأمین اجتماعی، 18 سامانه و در صندوق بازنشستگی کشوری، 4 سامانه و در مجموع 32 سامانه از یک پنجره واحد در دسترس مردم قرار خواهد گرفت و دسترسی به اطلاعات حوزه های گوناگون، طبقه بندی شده است.

شریعتمداری افزود: سامانه مشخصات مدیران و اعضای هیئت مدیره همه شرکت های تابع وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سامانه اطلاعات املاک و مستغلات این وزارتخانه و شرکت های تابعه، کامل در دسترس مردم است.

وی با بیان اینکه پویش ملی شفافیت را راه اندازی کردیم، اضافه کرد: همچنین سامانه صورتجلسه هیئت مدیره ها و مجامع و تکالیف آن ها و پرونده های حقوقی وزارتخانه ها و سامانه قراردادها و معاملات هم در دسترس است.

دسترسی عموم به حقوق و مزایای مدیران وزارت کار

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پاسخ به این پرسش که چرا حقوق و مزایای مدیران را در سامانه ها درج نکردید؟ گفت: حتماً این گونه خواهد شد و هم حقوق و مزایا و هم پیشینه کاری و زندگی (رزومه و بیوگرافی) همه مدیران شاغل در مجموعه های مرتبط با وزارتخانه در دسترس و نظارت عموم قرار خواهد گرفت و در دو ماه آینده هر روز بخشی از این اطلاعات، عمومی سازی خواهد شد.

شریعتمداری با تاکید بر اینکه عمومی سازی اطلاعات این 6 سامانه آغاز خواهد شد اضافه کرد: اکنون داشبوردهای مدیریتی این سامانه ها، کامل در اختیار مدیران قرار گرفته است و به تدریج در اختیار عموم مردم قرار می گیرد.

وی تاکید کرد: معتقدیم برای مهار اژدهای هفت سر فساد و امکان پذیر شدن مسیر توسعه و پیشرفت، راهی جز شفافیت برای وزارتخانه ها وجود ندارد و این ابزار نه تنها ضد فساد است بلکه فضای گفت و گو و نقد و به کارگیری خرد جمعی را فراهم می کند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از همه دولت و سازمان های غیر دولتی خواست در بخش شفافیت، قدم های محکم تری بردارند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 165
بانک سپه ، نخستین بانک ایرانی نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران