بیمه آسیا ، تخفیف به مناسبت هفته دولت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 520426 تاریخ : 1399/07/08-15:33:00
,11,
دزدی دریایی در ایران ریشه کن شد؛ حل مشکل بیمه دریانوردان

معاون دریایی سازمان بنادر خبر داد؛

دزدی دریایی در ایران ریشه کن شد؛ حل مشکل بیمه دریانوردان

معاون دریایی سازمان بنادر و دریانوردی گفت: با کمک نیروهایی دریایی سپاه و ارتش، دزدی دریایی در ایران به صفر رسید.

به گزارش بانک و صنعت، جلیل اسلامی معاون دریایی سازمان بنادر و دریانوردی در مراسم روز جهانی دریانوردی با بیان اینکه یکی از مناسبت های مهم در حوزه دریایی، روز جهانی دریانوردی است که ایران همانند سایر کشور های جهان این روز را گرامی می‎دارد، گفت: هرچند محور های مختلفی در حوزه دریانوردی وجود دارد، اما ما سعی کرده ایم امسال هم همانند سایر کشور های جهان در اوایل مهرماه مراسمی را برای گرامیداشت این روز برگزار کردیم و امیدواریم این برنامه بتواند بخش کوچکی از زحمات تمامی دریانوردان که در این حوزه فعالیت می کنند را جبران کند.

او ادامه داد: چند روز پیش هم در آیمو مراسمی به همین مناسبت به صورت مجازی برگزار و به موضوعات مهم در حوزه دریانوردی پرداخته شد.

معاون دریایی سازمان بنادر و دریا نوردی با اشاره به شعار امسال روز جهانی دریانوردی اظهار کرد: امسال شعار «کشتیرانی پایدار و سیاره پایدار» را به عنوان شعار در نظر گرفته ایم و البته این شعار در اوایل امسال تعیین شد، در غیر این صورت با وجود شیوع ویروس کرونا سعی می کردیم شعار دیگری را متناسب با موضوع کرونا در نظر بگیریم.

اسلامی تصریح کرد: شعار کشتیرانی پایدار سیاره پایدار در حوزه مقاومت و پایداری دریانوردان است چرا که در چند سال اخیر دریانوردان در صف اول تحریم دشمنان قرار گرفته اند و محدودیت های بسیار زیادی در این زمینه به ویژه برای دریانوردان اعمال شده است، اما با وجود تمامی مشکلات حوزه دریانوردی در ایران این گروه با قدرت در حال فعالیت هستند و به این موضوع می توان مجاهدت خاموش گفت.

او تاکید کرد: بسیاری از دریانوردان مجاهدانه در این زمینه فعالیت می کنند و بخش اعظمی از اتفاقاتی که در این بخش به ویژه در حوزه کشتیرانی و نفتکش می افتد مربوط به فعالیت و استقامت دریانوردان است چراکه آن ها در مسیر دریا با وجود تمام مشکلات فعالیت های خود را انجام می دهند.

معاون دریایی سازمان بنادر و دریا نوردی با اشاره به پیام روز گذشته وزیر راه و شهرسازی گفت: نکته مهمی در این پیام بود به طوری که حوزه دریا با مقاومت در حال فعالیت است و با وجود آنکه شرایط سخت ایجاد شده، اما همواره دریانوردان به وظیفه خود عمل کرده و این اقدامات می تواند الگویی مناسب برای سایر بخش ها باشد.

او اضافه کرد: ما تنها مسیری هستیم که توانسته ایم وظیفه خود را در دوران شیوع ویروس کرونا بدون یک روز تعطیلی و بدون هیچ کندی انجام دهیم و تمام این اقدامات ثمره تلاش دریانوردان در حوزه حمل و نقل دریایی است.

او یادآور شد: اقتصاد جهان بدون حمل و نقل دریایی بی معنی است و این اقدامات در نتیجه تلاش مردانی است که در روز های سخت فعالیت کرده و ما سپاسگزار تمامی این دریانوردان هستیم.

اسلامی با اشاره به راهبرد ها در حوزه دریایی گفت: ما تمام فعالیت های خود را در حوزه دریایی انجام داده ایم به طوری که حرکت ناوگان کشتیرانی ما چه در بخش دولتی و چه در بخش خصوصی پایدار و مستقر بوده و این اقدامات نیازمند یک تلاش بسیار سنگین بوده که دریانوردان آن را انجام می دهند و این تلاش همواره ادامه دارد.

معاون دریایی سازمان بنادر و دریانوردی تاکید کرد: حضور بخش خصوصی در کنار بخش دولتی بسیار موثر بوده و امیدواریم با همکاری بخش خصوصی در آینده این فعالیت را گسترده تر کنیم.

او با اشاره به رعایت تمامی مقررات و الزامات بین المللی گفت: یک نمونه از این موارد، سوخت کم سولفور بود که ما توانستیم با همکاری پالایشگاه اراک و بر اساس رعایت تمام دستورالعمل های سوختی مطابق با استاندارد های جهانی تامین کنیم.

معاون دریایی سازمان بنادر اظهار کرد: در حوزه زیرساخت و آموزش، فعالیت های بسیار گسترده ای انجام شده و در حوزه آموزش و توسعه هم توانسته ایم از ظرفیت های بخش خصوصی در این زمینه هم استفاده کنیم.

او همچنین در زمینه بازار کار بین المللی هم گفت: از طرف سازمان کار های بسیار خوبی شروع شده و ما در این دوران هیچ دوره آموزشی را متوقف نکرده ایم و تمامی برنامه ها را به صورت آنلاین برگزار کرده ایم.

اسلامی همچنین به رفع مشکل بیمه دریانوردان هم اشاره کرد و گفت: وزارت راه و شهرسازی و وزارت رفاه پیگیر مشکل دریانوردان است و قرارداد کار دریایی هم با همکاری وزارت رفاه شکل گرفته و به زودی مشکل بیمه دریانوردان را حل خواهیم کرد.

اسلامی اظهار کرد: در راستای حفاظت از محیط زیست هم اقدامات بسیار موثری صورت گرفته است.

معاون دریایی سازمان بنادر با اشاره به همکاری نیروی دریایی سپاه گفت: با هماهنگی هایی که با کشتی ها انجام شده می توانیم هم اکنون ادعا کنیم که دزدی دریایی در ایران به صفر رسیده و تمامی این اقدامات را مدیون نیروی دریایی سپاه هستیم.

اسلامی گفت: در مورد مؤسسات ملی رده بندی چارچوب کار و سند عالی انجام شده است و منتظر هستیم در شرایط ثبات اقتصادی این پروژه را آغاز کنیم. البته دو مؤسسه موجود در کشور در این باره همکاری مناسبی دارند.

او بیان کرد: سفارش 90 فروند شناور خدماتی برای امسال داده شده است.

معاون دریایی سازمان بنادر و دریانوردی اظهار کرد: در ماه های اخیر در حوزه آلودگی دریا توسط آلاینده ها اخبار مختلفی داشته‎ایم که فعالان این عرصه در بخش دولتی و خصوصی تلاش کردند این آلودگی ها رفع شود.

اسلامی اضافه کرد: در حوزه امداد و نجات سالانه بیش از هزار نفر توسط مجموعه همکاران دریایی از مرگ و حادثه نجات می یابند و 120 هزار عملیات دریایی سالانه در حوزه بنادر انجام می شود. همچنین سالانه 6 هزار بازرسی کشتی در بنادر داریم که تضمین کشتیرانی ایمن است.

اسلامی در پایان بیان کرد: طراحی شناور های جایگزین را انجام داده ایم که به تأیید مؤسسات رده بندی رسیده است. با طرح ساماندهی شناور های سنتی که چند روز پیش در کمیسیون دولت رخ داد، ما برای جایگزینی شناور های سنتی با شناور های فلزی آماده ایم.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 168
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران