در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 515650 تاریخ : 1399/04/18-10:44:21
,5,
دزدی بنزین در روز روشن

مشاور انجمن مالکان جایگاه ها ادعا کرد:

دزدی بنزین در روز روشن

مشاور عالی انجمن مالکان جایگاه ها و مجتمع های خدماتی، رفاهی و بین راهی گفت: با افزایش قیمت بنزین، شاهدیم که روزانه تعدادی از متقاضیان سوخت بدون پرداخت از جایگاه خارج می شوند که این موضوع مشکلاتی را برای جایگاه داران به وجود آورده است.

به گزارش بانک و صنعت، محمد عطاپور با اشاره به افزایش بنزین دزدی در جایگاه های سوخت شده است، اظهار کرد: روزانه حداقل 200 تا 300 هزار تومان از هر جایگاه به ویژه جایگاه های بین شهری سرقت صورت می گیرد که شکایت و پیگیری این مساله روند طولانی دارد.

وی با اشاره به راه حل مقابله با این مساله، گفت: اگر فرایند سوخت گیری به وسیله یک کارت صورت بگیرد، ابتدا فرد باید مبلغ را پرداخت و سپس اقدام به سوخت گیری کند که در این شرایط سرقت بنزین نیز کاهش می یابد.

مشاور عالی انجمن مالکان جایگاه ها و مجتمع های خدماتی، رفاهی و بین راهی، با بیان اینکه بنزین دو نرخی مشکلاتی را به همراه دارد که قبل از اجرایی شدن این تصمیم نیز بارها اعلام کرده بودیم، تاکید کرد: در حال حاضر میزان نپرداختن هزینه بنزین در جایگاه ها، افزایش یافته است و زمانی که این مساله را گزارش می دهیم، نیروی انتظامی این موضوع را به دادگاه واگذار می کند که پروسه آن نیز دو تا سه سال زمان می برد.

عطاپور با بیان اینکه در جایگاه ها دوربین نصب شده و پلاک فرد نیز تحویل نیروی انتظامی می شود اما پیگیری آن زمان بر است گفت: شرکت ملی پخش فراورده های نفتی می تواند با استفاده از سیستم هوشمند این مساله را ساماندهی کند، بدین گونه که فرد با در اختیار داشتن یک کارت فرایند سوخت گیری را انجام دهد.

به گفته وی، یک مساله دیگر این است که به دلیل شیوع ویروس کرونا اغلب افراد فرایند سوخت گیری را به اپراتورها واگذار می کنند، همین مساله نیز موجب شده تا میزان عدم پرداخت هزینه بنزین افزایش یابد چراکه فرد پس از دریافت سوخت آن هم با کارت جایگاه دار منتظر نمی ماند و بدون پرداخت هزینه اقدام به خروج از جایگاه می کند.

مشاور عالی انجمن مالکان جایگاه ها و مجتمع های خدماتی، رفاهی و بین راهی با اشاره به لزوم ساماندهی این مساله، گفت: اپراتورها معمولا به این مساله توجه دارند و برای مقابله با آن تلاش می کنند اما لازم است که اقدام جدی برای حل این موضوع به وجود آید تا در این شرایط جایگاهداران متحل هزینه های اضافی نشوند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 210
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران