جشنواره 5 ستاره بانک گردشگری در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 516481 تاریخ : 1399/05/01-13:55:49
,17,
در اقلام و مایحتاج اساسی با کمبودی مواجه نیستیم/ با ثبات ارز، بازار به آرامش خواهد رسید

رئیس اتحادیه بنکداران مواد غذایی تهران:

در اقلام و مایحتاج اساسی با کمبودی مواجه نیستیم/ با ثبات ارز، بازار به آرامش خواهد رسید

رئیس اتحادیه بنکداران مواد غذایی تهران با تاکید بر اینکه اگر قیمت دلار تثبیت شود، بازار به آرامش می رسد، گفت: به هیچ عنوان کمبود کالا نداریم و کالاهای بسیاری در گمرک در آستانه ترخیص قرار دارند.

به گزارش بانک و صنعت، محمد آقاطاهر با تاکید بر اینکه کالا در کشور کم نداریم، گفت: در حال حاضر گمرک پر از کالاهای وارداتی است؛ اما تصمیم خروج آنها منوط به تصمیم بانک مرکزی است.

وی در پاسخ به این سوال که چه میزان از مواد غذایی ما از خارج کشور تامین می شود، گفت: 70 درصد از دانه های روغنی وارداتی هستند. همینطور 50 درصد شکر و 40 درصد از حبوبات. سالانه یک میلیون تا یک میلیون و 500 هزار تن برنج هم وارد می کنیم. در حال حاضر هم حبوبات، برنج، روغن، شکر و شوینده کم نداریم و همه این ملزومات در کشور وجود دارد. اگر مانند این دو روز، شاهد کاهش قیمت دلار باشیم در بازار، آرامش ایجاد می شود.

آقاطاهر گفت: تصمیم فعلی که واردات با ارز نیمایی باشد، بدرستی اتخاذ شده به شرط اینکه قیمت ها تثبیت شود تا واردکننده بتواند کار خود را انجام دهد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 209
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران