در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 517053 تاریخ : 1399/05/11-15:00:42
,10028,
دریافتی مستمری بگیران تامین اجتماعی 80 درصد افزایش داشته است

مدیرکل مستمری های سازمان تأمین اجتماعی:

دریافتی مستمری بگیران تامین اجتماعی 80 درصد افزایش داشته است

مدیرکل مستمری های سازمان تأمین اجتماعی گفت: اجرای قانون متناسب سازی حقوق مستمری بگیران به همراه افزایش سنواتی و معمول حقوق در سال جاری منجر به افزایش مجموع دریافتی و مزایا بیش از تورم سال جاری و در برخی اقشار مستمری بگیران نیز این افزایش تا 80 درصد رشد یافته است.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، ناهید حیدری اظهار داشت: حداقل حقوق مستمری بگیران با داشتن 35 سال سابقه بیمه پردازی که به مرحله بازنشستگی رسیده اند، در اسفند سال گذشته برابر با یک میلیون و 670 هزار تومان بود که با افزایش سالیانه و متناسب سازی (با افزایش 80 درصدی) به سه میلیون تومان رسید.

وی افزود: حداقل حقوق مستمری بگیران دارای 30 سال سابقه بیمه پردازی نیز در اسفند سال گذشته یک میلیون و 667 هزار تومان بود که با افزایش سالیانه و متناسب سازی با 68 درصد افزایش به مبلغ دو میلیون و 800 هزار تومان رسید.

حیدری ادامه داد: حداقل حقوق مستمری بگیران دارای 25 سال سابقه بیمه پردازی هم در اسفند ماه سال گذشته یک میلیون و 665 هزار تومان بود که با افزایش سالیانه و متناسب سازی با 60 درصد افزایش به مبلغ 2 میلیون و 666 هزار تومان رسید.

مدیرکل مستمری های سازمان تأمین اجتماعی گفت: همچنین حداقل حقوق مستمری بگیران دارای 20 سال سابقه بیمه پردازی در اسفند ماه سال گذشته یک میلیون و 664 هزار تومان بود که با افزایش سالیانه و متناسب سازی با 48 درصد افزایش به مبلغ 2 میلیون و 458 هزار تومان افزایش یافت.

حیدری با بیان این که رعایت عدالت بیمه ای و انصاف در اجرای متناسب سازی حقوق بازنشستگان به صورت همزمان مورد توجه قرار گرفته است، تصریح کرد: فرمول متناسب سازی به گونه ای طراحی شده است که سنوات بیمه پردازی بیشتر در دوران بازنشستگی دریافتی بیشتری نیز داشته باشد.

وی افزود: با توجه به این که مبالغ متناسب سازی متاثر از دو فاکتور میزان سابقه پرداخت حق بیمه و دستمزد مشمول کسر حق بیمه است و تاریخ برقراری مستمری افراد مشمول نیز لحاظ می شود، بنابراین فراد از مبالغ متفاوتی برخوردار می شوند؛ به عنوان مثال شخصی با داشتن 35 سال سابقه بیمه پردازی که مستمری آن در سال گذشته برابر با 4 میلیون و 995 هزار تومان بوده است، پس از افزایش سالیانه و متناسب سازی با افزایش 44 درصدی به 7 میلیون و 175 هزار تومان افزایش یافته است.

حیدری ادامه داد: مستمری بگیری با 30 سال سابقه بیمه پردازی که در سال گذشته دریافتی وی 4 میلیون و 300 هزار تومان بوده است هم پس از افزایش سالیانه و متناسب سازی با افزایش 39 درصدی دریافتی به بیش از 6 میلیون و بازنشسته ای با دارا بودن 25 سال سابقه بیمه پردازی و دریافتی 3 میلیون و 607 هزار تومان در سال 1398، پس از افزایش مربوطه با 37 درصد رشد، دریافتی وی به 4 میلیون و 930 هزار تومان ارتقا یافته است.

مدیرکل مستمری های سازمان تأمین اجتماعی با بیان این که متوسط حقوق دریافتی بازنشستگان دارای 20 سال سابقه بیمه پردازی نیز در سال گذشته 2 میلیون و 914 هزار تومان بوده است، گفت: دریافتی این گروه از مستمری بگیران حسب مورد پس از افزایش سالیانه و متناسب سازی با افزایش حدودی 40 درصدی به بیش از 4 میلیون تومان رسیده است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 192
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران