در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 519987 تاریخ : 1399/07/01-14:39:18
,10028,14,
درخشش بانوی هنرمند ایرانی در مسابقه صنایع دستی بنیاد لوه فرانسه

درخشش بانوی هنرمند ایرانی در مسابقه صنایع دستی بنیاد لوه فرانسه

افسانه مدیرامانی، بانوی هنرمند صنایع دستی کشورمان به جمع فینالیست های جایزه صنایع دستی بنیاد لوه 2020 راه پیدا کرد.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، جایزه صنایع دستی سالانه بنیاد لوه (Loewe Foundation) در سال 2016 به منظور تکریم نوآوری و تعالی در صنایع دستی مدرن راه اندازی شد.

این بنیاد هنرمندانی را پاس می دارد که استعداد، چشم انداز و نوآوریشان می تواند استاندارد جدیدی برای آینده صنایع دستی تعیین کند. چهارمین دوره این جایزه در سال 2020 برگزار شد و از میان صدها شرکت کننده از کشورهای مختلف دنیا از جمله آلمان، کره، انگلیس، ژاپن، ایرلند، چین، امریکا و...، 30 نفر به عنوان فینالیست برگزیده شدند که نام بانوی هنرمند ایرانی، افسانه مدیرامانی، هم در میانشان می درخشد.

اثر افسانه مدیرامانی با عنوان «اندک جایی برای زیستن» که در رشته دست بافته ها و با استفاده از پنبه، پشم و ابریشم بافته شده است، داستان پیچیده و ظریفی را بیان می کند.

عنوان اثر از شعر احمد شاملو گرفته شده است و چند درخت را نشان می دهد که از میان آسمان خراش های تهران سربرآورده اند. این درخت ها با نخ ابریشم بر روی یک زمینه سرد و خشک از جنس پنبه و پشم بافته شده اند.

قرار بود نمایشگاهی از آثار برگزیده این جایزه در موزه هنرهای تزئینی در فرانسه برگزار شود که با توجه به همه گیری کرونا به تعویق افتاده و قرار است در سال 2021 برگزار شود.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 179
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران