صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 521044 تاریخ : 1399/07/19-17:43:46
,15,
درب اصلی موزه پست پس از 37 سال بازگشایی شد

درب اصلی موزه پست پس از 37 سال بازگشایی شد

امروز طی مراسمی با حضور مدیرعامل شرکت ملی پست و جمعی دیگر از مسئولان، درب قدیمی موزه پست و ارتباطات پس از 37 سال بازگشایی شد.

به گزارش بانک و صنعت، موزه پست و تلگراف که امروز بیشتر آن را به عنوان موزه ارتباطات می شناسند، یکی از قدیم ترین موزه هایی است که می توان درآن کهن ترین نوشت افزارها، تلفن های نخستین، ماکتی از اسب ها، چاپارخانه ها و قدیمی ترین وسایل نقلیه پستی را دید. از کبوتر نامه بر گرفته تا ماشین های قدیمی سه چرخ که در زمان های دور وظیفه حمل و نقل پاکت های نامه را برعهده داشتند.

در گذشته درب اصلی موزه بسته بود وعلاقمندان برای بازدید از محوطه موزه باید از سر درباغ ملی وارد موزه می شدند، اما امروز به مناسبت هفته پست، مدیرعامل شرکت ملی پست همراه با مسئولین شهرداری منطقه 12 درب اصلی پست را پس از 37 سال بازگشایی کردند تا عبور و مرور برای مردم راحت تر شود.

این موزه درست 88 سال قبل به عنوان بخشی از ساختمان وزارتخانه پست و تلگراف ساخته شد. این موزه تا سال 1349 پذیرای علاقمندان بود اما پس از تخریب بنای وزارتی این ساختمان موزه ارتباطات مدتی تعطیل و تقریبا 20 سال قبل بازگشایی شد. این بنای دوطبقه که پر است از وسایل ارتباطی حدودا یک قرن اخیر، هر روز تا ساعت 5 عصر میزبان علاقمندان است. به گفته مدیرعامل شرکت ملی پست، به علت شیوع کرونا، بازدید مجازی از این موزه نیز در سایت های اینترنتی فراهم شده است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 184
نحستین ، بزرگترین شد محله ویلایی پرنیان اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران