صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 520865 تاریخ : 1399/07/15-14:56:21
,15,
«دانا پلاس» ایرانسل توسط رئیس جمهوری افتتاح شد

«دانا پلاس» ایرانسل توسط رئیس جمهوری افتتاح شد

«دانا پلاس» ایرانسل به عنوان یکی از پلتفرم های اصلی «شبکه دانا»، توسط رئیس جمهوری افتتاح شد.

به گزارش بانک و صنعت، شبک? دانا، زیرساخت اختصاصی ایجاد مدارس هوشمند در کشور است که خدمات و محتوای مختلفی می تواند روی آن ایجاد شده و در دسترس دانش آموزان قرار گیرد. «دانا پلاس» ایرانسل، یکی از پلتفرم های اصلی این شبکه برای آموزش آنلاین و برگزاری نشست های مجازی و وبینار است که توسط ایرانسل برای کمک به تحقق عدالت ارتباطی و آموزشی ارائه شده است.

در مراسم افتتاح «شبک? دانا»، که در قالب آیین بهره برداری از طرح های ملی روستایی و عشایری کشور با حضور حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری و مهندس محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار شد، رئیس جمهوری از تلاش های مجموع? وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای عدالت ارتباطات در روستاهای کشور، تشکر کرد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در این مراسم با بیان اینکه با وجود ورود تلفن همراه به ایران از اوایل ده? هفتاد، تا سال 92، تنها 11 درصد روستاهای کشور تحت پوشش تلفن همراه قرار داشته اند، گفت که امروز، 95 درصد از تمامی روستاهای کشور تحت پوشش شبک? تلفن همراه قرار گرفته اند.

وی افزود: اتصال روستاها به شبک? ملی اطلاعات و دسترسی به اینترنت پرسرعت که عملیات اجرایی آن از سال 94 آغاز شد، با فاصل? نه چندان زیادی، در 90 درصد روستاهای بالای 20 خانوار برقرار شده و تلاش ما این است که تا پایان دولت، برای روستاهای بالای 20 خانوار به 100 درصد برسد تا شعار دسترسی همگانی محقق شود.

آذری جهرمی به آماده کردن زیرساخت های تحقق عدالت آموزشی به عنوان یکی از مهمترین موضوعات مطرح در دوران کرونا اشاره کرد و اظهار داشت: امروز برای بیش از 13 میلیون دانش آموز، یک میلیون معلم و کادر آموزشی، حدود 4 میلیون دانشجو و بیش از 100هزار استاد دانشگاه، اینترنت رایگان برای آموزش مجازی فراهم شده است.

جهرمی همچنین به فراهم آوری زیرساخت مدارس هوشمند به صورت همزمان در مدارس شهری و روستایی، ذیل برنام? ایران هوشمند اشاره کرد.

دکتر امیر ناظمی معاون وزیر و رئیس سازمان فناوری اطلاعات نیز، در ارتباطی آنلاین با این مراسم از یکی از دورترین مدارس کشور نسبت به تهران (مدرس? «محمدعلی برادران»، در روستای شمه سر، واقع در شهر کنارک استان سیستان و بلوچستان، به عنوان نمونه ای از مدارس روستایی این پروژه)، با بیان اینکه 180 میلیارد تومان برای شبک? دانا سرمایه گذاری شده است، گفت که اغلب تجهیزات موردنیاز، از تولیدکنندگان داخلی تهیه شده ‎اند.

وی افزود: شبک? دانا، زیرساخت اختصاصی ایجاد مدارس هوشمند در کشور است که خدمات و محتوای مختلفی می تواند روی آن ایجاد شده و در دسترس دانش آموزان قرار گیرد و امروز، 94 درصد مدارس کشور به این شبکه متصل شده اند.ناظمی اظهار داشت: یکی از پلتفرم های موجود روی شبک? دانا، «دانا پلاس» است که شرکت ایرانسل آن را برای آموزش آنلاین و برگزاری نشست های مجازی ارائه کرده است. ناظمی همچنین از لایوبوک، هفت تین، فیدیبو و طاقچه به عنوان بخشی دیگر از پلتفرم های موجود روی شبک? دانا یاد کرد.

فاز نخست پروژ? هوشمندسازی مدارس کشور، شامل 38333 مدرس? شهری و 38067 مدرس? روستایی است که تمامی بودج? مورد نیاز آن، از محل پروژ? USO هزینه شده است.

بر این اساس، از میان 38067 مدرس? روستایی، 13636 مدرسه توسط ایرانسل، 4482 مدرسه توسط همراه اول و 19949 مدرسه نیز از طریق اینترنت ثابت شرکت مخابرات ایران، به شبک? اینترنت دسترسی پیدا کرده اند. اولین و بزرگترین اپراتور دیجیتال ایران، در قالب این پروژه، 13636 مدرس? روستایی را با نصب و راه اندازی مودم و ارائ? سیم کارت و بست? اینترنت، به اینترنت پرسرعت مجهز کرده است که از این تعداد، 6573 مدرسه روستایی، به طور مستقیم توسط ایرانسل و 7063 مدرسه روستایی نیز با برون سپاریِ ایرانسل به شرکت «های وب» انجام شده است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 196
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران