صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 520848 تاریخ : 1399/07/15-13:10:15
,17,4,
دادگاه انگلستان برای پس دادن ذخایر طلا به نفع ونزوئلا رای داد

بازگشت یک میلیارد دلار طلا به کاراکاس؛

دادگاه انگلستان برای پس دادن ذخایر طلا به نفع ونزوئلا رای داد

دادگاه استیناف انگلستان در پرونده بازگشت ذخایر 1 میلیارد دلاری طلای ونزوئلا که نزد بانک مرکزی انگلیس به امانت گذاشته شده بود رأی قبلی را لغو کرد و به نفع دولت نیکولاس مادورو رأی داد.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از راشاتودی، دادگاه استیناف انگلستان در پرونده بازگشت ذخایر 1 میلیارد دلاری طلای ونزوئلا که نزد بانک مرکزی انگلیس به امانت گذاشته شده بود رأی قبلی را لغو کرد و به نفع دولت نیکولاس مادورو رأی داد.

دادگاه عالی انگلستان در اوایل امسال به نفع رهبر مخالفان ونزوئلا، خوان گایدائو، رأی داده بود و اعلام کرده بود لندن بدون هیچ بحثی او را به عنوان رئیس جمهور موقت ونزوئلا می شناسد و مادورو را قبول ندارد. این رأی وقتی منتشر شده بود که دو طرف برای دسترسی به ذخایر طلای ونزوئلا که در صندوق بانک مرکزی انگلستان به امانت گذاشته شده بود مبارزه می کردند.

دادگاه استیناف انگلستان رأی قبلی را باطل کرد و اعلام کرد پرونده طلا باید دوباره بررسی شود. قضات دادگاه استیناف به رهبری استفان مالز، این طور نتیجه گرفتند که اظهارات دولت انگلستان در مورد گایدائو با حقایق موجود کنونی کاملاً منطبق نیست. بنابراین رأی قبلی که در این مورد صادر شده بود دقیق نیست.

تیم حقوقی مادورو در ماه سپتامبر در دادگاه اعلام کردند که رهبر منتخب این کشور در شرایط واقعی قدرت را در دست دارد.

بانک مرکزی ونزوئلا که مورد حمایت مادورو است به دنبال آزادسازی این ذخایر است و اعلام کرده است این کشور برای مقابله با ویروس کرونا و خرید دارو به این منابع نیاز دارد. مخالفان دولت اعلام کردند که ممکن است از این منابع سواستفاده شود. انها به دنبال بلوکه کردن درخواست دولت مادورو هستند.

دادگاه انگلیس به دنبال شکایت ونزوئلا از بانک مرکزی انگلیس از گایدائو حمایت کرد اما کارآکاس توانست در ماه جولای حق اعتراض به این رأی را به دست بیاورد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 137
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران