از جیب آینده صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 516932 تاریخ : 1399/05/08-15:27:51
,17,
داخلی سازی 3.2 میلیارد دلار از قطعات و تجهیزات صنعتی و معدنی

داخلی سازی 3.2 میلیارد دلار از قطعات و تجهیزات صنعتی و معدنی

سرپرست وزارت صمت از داخلی سازی 3.2 میلیارد دلار از قطعات و تجهیزات مورد نیاز این بخش خبر داد.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، حسین مدرس خیابانی در جلسه پایش طرح های صنعتی و معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه امسال هیچ مأموریت و پروژه ای بدون توجه به ساخت داخلی وجود ندارد، گفت: مهمترین مأموریت وزارت صنعت، معدن و تجارت توجه ویژه به ساخت داخل در تمامی پروژه های مرتبط با جهش تولید است و تمامی برنامه ها، ذیل محور ساخت داخل، طراحی و بازنگری شده اند.

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت افزود: بر این اساس امسال سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) بالغ بر یک میلیارد دلار برنامه برای داخلی سازی قطعات طراحی و بر روی اجرای آنها تمرکز کرده است.

وی تصریح کرد: در این میان همه تلاش ما آن است که رگه های وابستگی را از بخش های مختلف صنعت و معدن کشور جدا کرده و بند ناف وابستگی به خارج را از صنایع جدا کنیم.

مدرس خیابانی ادامه داد: خودکفایی های صنعتی و معدنی می تواند پیش زمینه و پشتوانه ای برای مذاکرات سیاسی باشد و بر این اساس تمام تلاش ما آن است که وابستگی صنایع را در درجه اول به حداقل کاهش داده و در مرحله بعد، به طور کامل قطع نمائیم. به همین دلیل امسال برنامه داخلی سازی برای 3.2 میلیارد دلار قطعات ارزبر در بخش های مختلف صنعتی و معدنی طراحی شده است.

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت خاطرنشان کرد: از معاونت ها و شرکت های تابعه وزارت صنعت، معدن و تجارت خواسته شده تا برنامه های مرتبط با داخلی سازی را با قدرت و قوت پیگیری کرده و به صورت مرتبط ضمن پایش، گزارش های مرتبط با آن را ارائه نمایند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 192
طرح آرامش اپلیکیشن پرداخت صاپ پست بانک ایران