در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 512658 تاریخ : 1399/02/22-16:26:12
,11,
خیابان های اطراف مجلس به پیاده راه تبدیل می شوند

با تصویب شورای عالی شهرسازی؛

خیابان های اطراف مجلس به پیاده راه تبدیل می شوند

شورای عالی شهرسازی و معماری محدوده های جدید مجلس شورای اسلامی را تعیین و خیابان های اطراف آن را به عنوان پیاده راه مشخص کرد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل از وزارت راه و شهرسازی، دومین جلسه شورای عالی شهرسازی و معماری ایران در سال جاری، روز دوشنبه 22 اردیبهشت ماه با حضور محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی و اعضای این شورا برگزار شد و "طرح محدوده مجلس شورای اسلامی" با تأیید اعضای شورا به تصویب رسید.

کاهش محدوده خانه ملت با توجه به مسائل امنیتی از سوی شورای امنیت کشور (شاک)، ملاحظات شهرداری منطقه 12، دغدغه های میراثی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، تعیین تکلیف حقوق شهروندی از جانب معاونت معماری و شهرسازی وزارت راه و شهرسازی و همکاری مؤثر مجلس شورای اسلامی تعریف و تأیید شد.

حفظ ساختمان های واجد ارزش پیرامون و تسهیل دسترسی مردم به ساختمان های میراثی ارزشمند درون محدوده، پیش? بینی فضایی برای تجمع و حضور مردم، اختصاص خیابان های درون محدوده به حرکت پیاده عمومی با در نظر گرفتن ملاحظات امنیتی مصوب از جمله موارد مدنظر در خصوص این طرح بود.

تاکید بر ضابطه مند کردن ساخت و سازهای بناهای واقع در حریم امنیتی و دوری از استعلام محور کردن پهنه و امتداد ریزپهنه های طرح تفصیلی در پهنه های آزادشده ناشی از کاهش محدوده طرح از دیگر ملاحظات اعضای شورای عالی شهرسازی و معماری در خصوص این طرح بود.

در این جلسه همچنین بر ضرورت همکاری دبیرخانه های شورای امنیت ملی و شورای عالی شهرسازی و معماری در تدوین ضوابط حریم مجلس در جهت تعیین تکلیف ساکنان منطقه تاکید شد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 170
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران