جشنواره 5 ستاره بانک گردشگری در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 446318 تاریخ : 1397/10/29-11:38:10
,17,22,
خودکفایی در تولید 9 محصول فولادی جدید در کشور

معاون وزیر صنعت در سفر یک روزه به استان کرمان اعلام کرد:

خودکفایی در تولید 9 محصول فولادی جدید در کشور

معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت در سفر یک روزه به استان کرمان از خودکفایی در تولید 9 محصول جدید در صنایع فولاد خبرداد و گفت: این محصولات پیش از این به کشور وارد می شد و ارزش قطعات وارداتی به 25 میلیون یورو می رسید که اکنون این محصولات فولادی در کشور تولید می شود.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، فرشاد مقیمی در نخستین نمایشگاه بین المللی زنجیره فولاد، ماشین آلات و تجهیزات وابسته در کرمان با اشاره به اینکه با تحریم ها زندگی می کنیم و همین تحریم ها موجب ایجاد افتخارات برای کشور شده است، اظهار داشت: مجموعه فعالیت های دولت و بخش خصوصی حاصل پشتوانه انقلاب، هدف های یکسان و وحدت کلمه است.انقلاب اسلامی نشان داد هر جا اهداف مشترک و تمرکز ایجاد کند دستاورد بزرگی به دست خواهد آورد.

معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر پیگیری بومی سازی در مجموعه وزارتخانه با تمرکز منابع مالی، انسانی و دانش بومی خاطر نشان کرد: در شرایط فعلی و تحریم های کشور محدودیت ها به ایجاد خلاقیت کمک می کند و در 40 سال گذشته با محدودیت هایی در ایران مواجه بودیم.

مقیمی در ادامه با نگاهی به وضعیت صنعت فولاد در کشور بیان کرد: چهل سال پیش فقط دو واحد با 670 هزار تن ظرفیت و 700 نفر اشتغال فقط فولاد تولید می کردند اما در حال حاضر67 واحد صنعتی با اشتغالزایی 35 هزار نفری و ظرفیت تولید 22 میلیون تن در کشور مشغول به فعالیت هستند.

معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: ایران جایگاه 13دنیا و رتبه دوم در تولید فولاد منطقه خاورمیانه را دارا است و تلاش و هدف گذاری برای کسب رتبه نخست ادامه دارد. معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت در بخش دیگری از سخنانش گفت: نمایشگاه های دستاوردهای انقلاب اسلامی، دانش و توانمندی به دست آمده در کشور را به نمایش می گذارد و افراد به توانمندی داخلی اعتماد و شرایط را برای سرمایه گذاری داخلی فراهم کنند.

وی افزود: در شرایط فعلی باید دنیا فضای مجازی را به عنوان موضوعی اساسی بپذیریم و این نمایشگاه فیزیکی به صورت مجازی نیز برگزار شود که افراد در نقاط مختلف دنیا بتوانند از این توانمندی ها بازدید کنند.

معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به شناسایی مشکلات گمرکی صنایع و بررسی چالش های گمرکی در 6محور با 35 موضوع در دو جلسه اخیر ستاد ملی تسهیل و رفع موانع تولید گفت: در جلسات آینده نیز پس از رفع مشکلات گمرکی با بانک مرکزی مشکلات بخش واردات و صادرات، تامین منابع مالی و سرمایه در گردش فعالان اقتصادی و واحدهای تولیدی را رفع خواهیم کرد. 21هزار میلیارد تومان برای بهبود وضعیت صنایع اختصاص یافت.

وی با اشاره به تبصره 18 قانون بودجه سال 98 و اختصاص بودجه برای حمایت از صنایع کشور گفت: برای توسعه صنایع 21هزار میلیارد تومان اعتبار در بخش نوسازی و بازسازی صنایع، تکمیل طرح های نیمه تمام، احیا واحدهای راکد و توسعه خوشه های صنعتی اختصاص یافته است که هزار میلیارد از این اعتبار یارانه دولت بوده واز محل خزانه پرداخت می شود.

مقیمی عنوان کرد: این یارانه با نرخ سود تسهیلات 12 و 14 درصد در مناطق کمتر توسعه یافته و توسعه یافته اجرایی می شود. وی در ادامه با اشاره به معافیت ثبت سفارش مواد اولیه مورد نیاز تولید در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفت: با مصوبه سران سه قوه سه هزار و 243 تعرفه از ثبت سفارش در این مناطق معاف اعلام شد که در این راستا واردات ماشین آلات و مواد اولیه به مناطق آزاد بدون ثبت سفاش امکان پذیر شده است.

معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: با تفویض اختیارات به استان ها، تحریم ها را به شکست قطعی می رسانیم.

وی افزود: در نشست با کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در حال شناسایی موارد لازم برای تفویض اختیارات به استان ها هستیم زیرا این امر موجب افزایش سرعت تولید و کاهش هزینه ها می شود.

وی افزود: برنده کسی است که تصویر آینده را مشخص کند، رصد و پایش واحدهای تولیدی را در اولویت فعالیت ها قرار دهد و مشکلات در سطح استانی و ملی و مراجع بالاتر پیگیری شود. مقیمی اضافه کرد: اختیارات ستاد تسهیل را تا پایان سال 98 به سمتی می بریم که در برابر برخی قوانین و مقررات دست و پاگیر این تصمیمات نافذ و اجرایی شود.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 206
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران