سازمان خصوصی سازی خانه پارسیان ، عبور از رمز عبور خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت یک سرویس خوب؛ سرآغاز پیروزی همراه بانک تمام عیار نقش فناوری اطلاعات در تحقق افق 1404 ایران بیمه تجارت نو موسسه اعتباری کوثر
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
شماره: 452680 تاریخ : 1398/01/20-18:12:15
,5,6,
خودروهای برقی مانع رشد تقاضای جهانی برای خرید نفت

خودروهای برقی مانع رشد تقاضای جهانی برای خرید نفت

بنابر اعلام آژانس بین المللی انرژی، با توجه به افزایش فروش خودروهای برقی، میزان تقاضای جهانی برای خرید نفت تا سال 2024 افزایش چشمگیری نخواهد یافت.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل از آژانس بین المللی انرژی، بر اساس پیش بینی این سازمان میزان تقاضای نفت تا سال 2024 به هفت میلیون و 100 هزار بشکه در روز می رسد.

این آژانس بین المللی همچنین براین باور است که بازارهای نوظهور جهانی تقاضای زیادی برای خرید نفت دارند.
این گزارش می افزاید: هم اکنون هند و چین بیش از نیمی از میزان تقاضای جهانی نفت را به خود اختصاص می دهند. 
شرکت نفت و گاز «بریتیش پترولیوم» (بی.پی) در گزارش سالیانه 2019 خود پیش بینی کرده است که میزان تقاضای جهانی نفت در سال جاری افزایش می یابد ولی این میزان افزایش کمتر از گذشته خواهد بود.
بر اساس گزارش بی.پی، شمار خودروهای برقی در سال 2040 به 350 میلیون دستگاه افزایش خواهد یافت که این رقم 15حدود درصد کل خودروها را در جهان به خود اختصاص می دهد.
آژانس بین المللی انرژی اعلام کرد: میزان فروش خودوهای برقی در چین که راهکاری برای مبارزه با آلودگی هوا به شما می آید، به میزان قابل توجهی افزایش یافته است.
اکنون چین می کوشد خودروهای برقی را جایگزین خودورهای مدل بنزینی و دیزلی کند.
بر اساس این گزارش، میزان فروش خودورهای سواری در سال گذشته در چین دستکم چهار درصد کاهش یافت. این در حالیست که میزان فروش خودروهای برقی در این کشور با 16 درصد افزایش به یک میلیون و 300 هزار دستگاه رسید.
به گفته آژانس بین المللی انرژی، چین اکنون می کوشد اهداف خود مبنی بر استفاده از پنج میلیون خودرو برقی را تا سال 2020 محقق کند.
این گزارش حاکی است چین تا سال 2024 استفاده از خودورهای برقی را به حدی برساند که بی نیاز از 160 هزار بشکه نفت در روز شود.
از دیگر راههای چین برای کاهش استفاده از سوخت های فسیلی، بکارگیری اتوبوس های برقی است. ارسال به دوستان با استفاده از:
Memory usage: 176
موج جایزه رو بگیر! رمزت رو فریاد بزن موسسه اعتباری ملل بیمه جامع مجتمع های مسکونی بیمه پارسیان اقشار جدید برخوردار از حمایت های تأمین اجتماعی بانک صنعت و معدن پست بانک ایران بانک خاورمیانه