در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 521670 تاریخ : 1399/07/30-09:58:40
,5,4,
خطر سقوط 16 درصدی صادرات گاز روسیه به دلیل کرونا و گرما

خطر سقوط 16 درصدی صادرات گاز روسیه به دلیل کرونا و گرما

موسسه اعتبارسنجی ملی روسیه، ان آرآی، هشدار داد پاندمی کرونا و زمستان گرم تر از معمول اروپا می تواند امسال باعث سقوط 16 درصدی صادرات گاز روسیه شود.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از راشاتودی، مؤسسه اعتبارسنجی ملی روسیه، ان آرآی، هشدار داد پاندمی کرونا و زمستان گرم تر از معمول اروپا می تواند امسال باعث سقوط 16 درصدی صادرات گاز روسیه بشود.

روزنامه کامرسنت روسیه گزارش هم گزارش داد که امسال تقاضای جهانی برای سوخت آبی بین 4 تا 5 درصد کاهش خواهد یافت که این بدترین افت در 11 سال اخیر خواهد بود.

این افت تقاضا ناشی از تداوم تلاش ها برای کنترل شیوع کرونا و پیش بینی یک زمستان گرم تر در اروپا می باشد. در نتیجه بازار انرژی روسیه امسال تا 6.4 درصد آب خواهد رفت، در حالی که بازار انرژی جهانی با 5 درصد افت روبرو خواهد شد.

در 9 ماه اول 2020 روسیه نیم تریلیون متر مکعب گاز طبیعی تولید کرد که این به معنای افت 8 درصدی تولید گاز نسبت به دوره مشابه سال گذشته است. تولید متوسط روزانه روسیه به علت کاهش شدید صادرات گازپروم بیش از 15 درصد افت کرده است.

در حالی که صادرات گاز روسیه امسال با سقوطی 15 تا 16 درصدی روبرو خواهد شد، تحلیل گران انتظار دارند این صادرات در 2021 بهبود یابد و به سطح قبل از پاندمی 220.2 میلیارد متر مکعب برسد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 197
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران