در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 510394 تاریخ : 1399/01/18-17:10:44
,17,4,
خطر سقوط شدید اقتصاد جهان همزمان با پیشرفت ویروس کرونا

اداره اقتصادی سازمان ملل اعلام کرد

خطر سقوط شدید اقتصاد جهان همزمان با پیشرفت ویروس کرونا

اداره اقتصادی سازمان ملل متحد اعلام کرد: اقتصاد جهانی در سال 2020 میلادی ممکن است به دلیل همه‌گیری جهانی کووید 19 تا یک درصد کوچک شود.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، بر اساس تحلیل منتشره از سوی اداره امور اقتصادی و اجتماعی ملل متحد، اقتصاد جهانی در سال 2020 ممکن است به دلیل همه‌گیری جهانی کووید 19 تا یک درصد کوچک شود و چنانچه اعمال محدودیت بر فعالیت‌های اقتصادی، بدون واکنش‌های مالی مناسب گسترش یابد، حتی ممکن است از این هم منقبض‌تر شود.

رهنمودهای دپارتمان امور اقتصادی و اجتماعی ملل متحد دلالت بر آن دارند که میلیون‌ها کارگر در معرض خطر از دست دادن شغلشان قرار دارند، زیرا نزدیک به 100 کشور، مرزهای ملی خود را می‌بندند. این امر ممکن است به معنای بروز انقباض اقتصادی 0.9 درصدی تا پایان 2020 یا حتی بیش از آن باشد، در صورتی که دولت‌ها در ارائه حمایت‌های درآمدی و کمک به بالا بردن مخارج صرف‌کننده با شکست روبرو شوند.

کشمکش صنایع خدماتی

بر اساس این پیش‌بینی، اجرای قرنطینه در اروپا و آمریکای شمالی به شدت در حال ضربه زدن به بخش خدمات، به ویژه صنایعی همچون تجارت خرده‌فروشی، اوقات فراغت و پذیرایی، خدمات تفریحی و حمل و نقل است که مشمول برقراری ارتباطات فیزیکی هستند. در مجموع، این قبیل صنایع، بیش از یک چهارم تمامی مشاغل را در این اقتصادها تشکیل می‌دهند.

مادامی که کسب و کارها درآمد از دست می‌دهند، احتمال دارد بیکاری به شدت افزایش یابد، به گونه‌ای که شوک سمت عرضه به شوکی گسترده‌تر در سمت تقاضای اقتصاد تبدیل شود. شدت این اثر تا حد زیادی به طول مدت اعمال محدودیت بر تحرک افراد و فعالیت‌های اقتصادی، همچنین مقیاس و کارآمدی واکنش‌های خزانه‌داری‌های ملی بستگی دارد.

با وجود این شرایط، اداره امور اقتصادی و اجتماعی ملل متحد، هم‌صدا با نظام ملل متحد، خواستار طراحی مناسب برای بسته‌های محرک مالی، با اولویت مخارج سلامت و حمایت از خانوارهایی شده است که بیشترین تأثیر را از همه‌گیری جهانی پذیرفته‌اند.

لیو ژن مین معاون دبیرکل در امور اقتصادی و اجتماعی اظهار داشت: اقدامات سیاستی فوری و جسورانه نه تنها برای متوقف‌سازی همه‌گیری جهانی و نجات زندگی‌ها، بلکه برای حمایت از آسیب‌پذیرترین‌های جوامع‌مان از ویرانی اقتصادی، همچنین پایدارسازی رشد اقتصادی و ثبات مالی، مورد نیاز است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 185
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران