تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 521201 تاریخ : 1399/07/21-17:54:23
,11,
خسارت 3 هزار و 500 میلیارد تومانی سیل به راه ها و تاسیسات جاده ای

وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد:

خسارت 3 هزار و 500 میلیارد تومانی سیل به راه ها و تاسیسات جاده ای

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به خسارت 22 استان کشور در سیل فروردین سال 98، گفت: طبق برآوردهای انجام شده به نرخ سال 98، حدود سه هزار و 500 میلیارد تومان خسارت به این مناطق وارد شد.

به گزارش بانک و صنعت، محمد اسلامی امروز (دوشنبه) در مراسم افتتاح طرح های ملی نوسازی و بازسازی مناطق سیل زده که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، اعلام کرد: شرکت های پیمانکاری همکار وزارت راه و پیمانکاران حاضر در پروژه های متفاوت جزو اولین افرادی بودند که در حادثه سیل وارد مناطق آسیب دیده شدند.

وی با اشاره به تداوم فعالیت های مربوط به بازسازی ها گفت: با توجه به اساسی بودن برخی از بازسازی ها در این مناطق، این افراد همچنان در این مناطق حضور دارند و در حال انجام فعالیت های مربوطه هستند.

اسلامی به افتتاح بخش گسترده ای از این بازسازی ها اشاره کرد و افزود: طرح هایی که اکنون در دستور کار قرار دارند باید تا پایان دولت تکمیل شود، همچنین باید تدابیر ویژه ای برای بازسازی آنها اتخاذ شود تا در آینده آسیب پذیر نباشند.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به خسارت 22 استان کشور در سیل فروردین ماه سال 98 گفت: حدود دو هزار و 485 کیلومتر از راه های اصلی، دو هزار و 637 کیلومتر از راه های فرعی، 10 هزار و 277 کیلومتر از راه های روستایی و حدود 10 هزار ابنیه فنی و پل در سیل سال گذشته آسیب دیدند که طبق برآوردهای انجام شده به نرخ سال 98 حدود سه هزار و 500 میلیارد تومان خسارت به این مناطق وارد شد که جزییات آن به ستاد بحران ارائه شده است.

وی افزود: در طی این مدت و برای بازسازی این مناطق حدود یک هزار و 100 میلیارد تومان اعتبار دریافت کردیم و پیگیر هستیم تا گام های باقی مانده برای تکمیل طرح ها را با تامین اعتبارهای لازم انجام دهیم.

اسلامی خطاب به رییس جمهوری با بیان اینکه مناطق آسیب دیده با کیفیت، دقت و سرعت بازسازی شده اند، گفت: برای نخستین بار است که بازسازی مسکن و شهرسازی، راه ها و زیرساخت های حمل و نقل به این صورت انجام شده و مردم بسیار زود توانستند به زندگی طبیعی خود بازگردند.

وزیر راه و شهرسازی افزود: تاکنون یک هزار و 795 کیلومتر از راه های اصلی بازسازی شده اند و روکش آسفالت راه هایی که آسیب کلی دیده بودند، انجام و نوسازی راه ها انجام شده است.

وی گفت: اکنون هفت هزار و 324 کیلومتر از راه های فرعی و روستایی که بازسازی شده اند، در مدار فعالیت قرار گرفته اند و مردم در حال استفاده از آن هستند.

اسلامی با بیان اینکه حدود بهسازی 6 هزار و 592 دستگاه، ابنیه فنی صورت گرفته است، اظهار داشت: باقی مانده طرح ها، جزو طرح هایی هستند که به عنوان طرح جایگزین اجرا شده اند و اکنون در دست اقدام هستند.

وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه فرصت سیل جزو نادرترین فرصت هایی تاریخی بوده است، گفت: با تدابیر انجام شده همه افرادی که در بستر و حریم رودخانه بودند جا به جا شدند، برای آنها زمین خریداری شد و بنیاد مسکن جهت احداث منازل برای آنها در محل جدید اقدام کرده است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 210
بانک سپه ، نخستین بانک ایرانی نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران